Меню Закрити

Каскадер

http://www.volgograd.ru/accel/content/pic/pre/users/kurishov/69328/photogallery4/69339_CIMG4932.jpg?w=550&h=354&q=100&exp=604800Професія каскадера видається дуже сучасною. Проте їй уже більше сімдесяти років. Уперше каскадери почали працювати на знімальних майданчиках у тридцятих роках минулого століття. Вони підміняли кінозірок у гостросюжетних фільмах (горіли у полум’ї, боролися з дикими звірами, запливали без акваланга в підземні печери, стрибали з літака без парашута тощо), і робили це так, щоб для глядачів підміна залишалася непомітною. Тому каскадерами стають люди особливої сміливості і мужності. Каскадер не повинен ризикувати заради гострих відчуттів. Він має ретельно продумувати весь процес виконання захопливих і небезпечних для життя трюків, щоб залишатися при цьому неушкодженим.
Нерідко каскадер бере участь у створенні спеціального реквізиту, костюмів, механізмів страховки, декорацій, за допомогою яких виконує трюк, а також у підготовці піротехнічних засобів, що створюють ілюзію небезпечної ситуації. Одні каскадери виконують практично будь-які трюки, інші беруть участь у зйомках сюжетів лише певної складності та сюжетної лінії.
Професія творча, як і професія режисера, художника, тому що, попри відпрацьовані трюки, постійно потрібно щось придумувати. А ще ця професія не дуже «вдячна», тому що буває, що трюк готується місяцями, а на екрані промайне за секунду, а то і взагалі не увійде в кадр. Каскадери довгі роки залишалися дублерами знаменитих акторів. Лише нині до цієї професії почали ставитися з належною повагою. Американськими кінематографістами навіть заснована престижна премія «Золотий бичок», якою нагороджують каскадерів за кращі трюки року.
 

Специфіка професії
Потрібно не лише добре володіти технікою виконання різних трюків, але й уміти певним чином перевтілюватися. Тільки тоді каскадер на екрані не відрізнятиметься від актора, якого він заміняє. У процесі зйомок роблять кілька дублів кожного сюжету, тому один і той самий ризикований трюк доводиться виконувати декілька разів. Іноді це призводить до травм. Більшість каскадерів – чоловіки.

Місце роботи
Кіностудії, рекламні агентства.

Особисті риси
Хороша спортивна підготовка, витривалість, міцне здоров’я, швидкість реакції, спритність, сміливість, готовність до виправданого ризику та нестабільного заробітку.

Кар’єра
Оплата праці: гонорарна. Залежить від складності трюку і бюджету художнього фільму або рекламного ролика. Від $200 за участь у зйомках одного сюжету.

Освіта
Професійні курси.

Як стати каскадером
Перш ніж остаточно вирішити стати каскадером, згадайте про те, що ця професія пов’язана з постійним ризиком для здоров’я і життя. Адже каскадери замінюють акторів не тому, що вони роблять трюки краще, а тому що це дуже небезпечно.

Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua