“Камеронник”, функції якого покладено на професію “Слюсар-електрик з обслуго-вування і ремонту устаткування метрополітену”.
Обслуговує водовідливні установки метрополітену і забезпечує їх безперебійну роботу. У його обов’язки входять виконання розпоряджень, які надходять з командного пункту техобслуговування підземки, оперативне переключення електроживлення і зняття напруги на електрозбірках, спостереження за справністю всіх електроприладів водовідливних установок, запірної арматури і спеціальних акумуляторних ємностей для збору води, а також приймальних дренажних пристроїв. Усі етапи своєї роботи камеронщик фіксує у експлуатаційному журналі.
Специфіка професії
Важливо не лише стежити за правильною і безперебійної роботою усіх електричних приладів, механізмів, але й усувати технічні неполадки.
Повинен знати:
- принцип роботи електромеханічного обладнання метрополітену;
- типи електрообладнання та кабелів, які обслуговуються;
- способи монтажу проводів;
- принцип дії приладів та металоконструкцій; будову і правила експлуатації лебідок, інструменту і пристроїв;
- способи перевірки та підганяння деталей; основні знання про розміри ремонту деталей, які складаються та виготовляються; причини виникнення корозії та способи боротьби з нею;
- призначення змащувальних матеріалів, що застосовуються, властивості рідин, що застосовуються у гідравлічних затворах, елементарні технічні знання з будови електроустановок та основи електротехніки;
- правила ведення такелажних робіт під час монтажу;
- режим роботи металоконструкцій (затворів).
Завдання та обов’язки
Здійснює технічне обслуговування, ремонтує, налагоджує та випробовує режимні схеми керування. Ремонтує, здійснює монтаж, налагоджує складні та точні прилади, установки, датчики усіх систем та типів. Виконує роботи з комплексного випробовування обладнання та усунення несправностей під час випробувань. Регулює співвісність петель обладнання. Перевіряє електронні плати. Використовує у роботі електронну вимірювальну апаратуру – осцилографи, високовольтні вимірювачі та генератори. Налагоджує систему автоматики. Складає схеми для проведення спеціальних нетипових випробувань апаратури телеавтоматики. Перевіряє особливо складні пристрої апаратури телеавтоматики. Регулює рівні сигналів каналів зв’язку.
Обслуговує, ремонтує та керує затворами усіх типів. Проводить технічний нагляд за монтажем затворів із сторонніми організаціями. Виявляє та усуває дефекти під час експлуатації обладнання, перевірки у процесі ремонту та під час випробувань. Ремонтує, налагоджує та регулює схеми автоматики керування та захисту затворів. Випробовує, налагоджує та керує затворами у заданих режимах.
Місце роботи
Служба технічного обслуговування метрополітену, спеціально обладнані підземні шахти. Позмінний графік роботи. На чергування доводиться виходити і у нічний час, і у вихідні та святкові дні. Більшість камеронщиків – чоловіки.
Особисті риси
– гарне здоров’я;
– готовність робочий день проводити при штучному освітленні;
– фізична витривалість;
– любов до техніки;
– відповідальність та уважність.
Освіта
Середня спеціальна або будь-яка середня плюс короткострокові професійні
курси метрополітену.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua
Сповіщення:Камеронник | Proforientator.info