Меню Закрити

ЕКСПЕРТ ІЗ ОСАЦВ

Чим займається експерт із обов’язкового страхування авто-цивільної відпові-дальності (ОСАЦВ)?

За даними статистики кожен сьомий житель країни і кожен п’ятий житель столиці планує купувати автомобіль. За останні п’ять років кількість легкового автотранспорту збільшилася майже на 1,5 млн. одиниць. Але, на жаль, багато водіїв рано чи пізно потрапляють в дорожньо-транспортні події. А там, де відбулося ДТП, завжди є робота для експерта із ОСАЦВ.
Експерти із ОСАЦВ проводять незалежну експертизу збитків, понесених клієнтами в результаті дорожньо-транспортних подій. Основні замовники страхові компанії. Але це зовсім не означає, що експерт завжди захищає тільки їх інтереси. Його головне завдання – добитися справедливого вирішення неминучого в ринкових умовах фінансового конфлікту між автовласником і страховою компанією.
Це свого роду сищик-криміналіст, який уміє не тільки збирати факти, але і аналізувати їх. Саме він виявляє справжнього винуватця і визначає розмір збитку.

Плюси професії:
– Галузь швидко розвивається.
– Фахівців з гарною кваліфікацією поки що не так багато – можна встигнути зайняти своє місце.
– Заробітки вищі, ніж в цілому в страхуванні.
– Найближчим часом, за прогнозами експертів, кількість аварій тільки зросте. А це означає підвищений попит на фахівців із ОСАЦВ.

Мінуси професії:
– Постійно доводиться бувати в роз’їздах – виїжджати до машин, які в результаті аварії опинилися не на ходу.
– Іноді трапляються недоброзичливі клієнти, які упевнені, що кожен хоче їх обдурити – працювати з такими дуже складно.

Де працює експерт із ОСАЦВ
У страхових фірмах, що надають послугу ОСАЦВ. А також у фірмах, які проводять незалежну експертизу збитків, понесених клієнтами у результаті ДТП.

Особисті якості
У цій роботі просто не обійтися без уміння спілкуватися з різними людьми. З кожним потрібно зуміти порозумітися, а головне зуміти переконати в правильності оцінки.

Кар’єра експерта із ОСАЦВ
Від співробітника страхової фірми до незалежного експерта із ОСАЦВ або керівника власної фірми незалежних експертів.
Як стати експертом із ОСАЦВ?
У цю спеціальність приходять по-різному. Хтось з економіки, хтось зі страхування. У самому страхуванні немає розподілу на види: автомобільне чи медичне. Особливості професії ви будете опановувати на місці. Щоб впоратися зі своїми завданнями, фахівець із ОСАЦВ повинен добре знати закони, так звану правову базу. Вона регламентує роботу страхових компаній і діяльність судово-виконавчої влади.

Матеріал із сайту: http://www.robota.lviv.ua