Готує машину та матеріали до друку. Заповнює машину папером, заливає ящики фарбою. Проводить регулювання друкарського апарата. Забезпечує процес друкування і намотування продукції в рулон. Усуває неполадки в роботі, проводить очищення і змащування машини.
Спеціаліст повинен знати:
принципи плоского друку; формати видань; сорти паперу; нумерацію фарб; рецептуру використовуваних розчинів; технологічний процес виготовлення форм плоского друку негативним і позитивним способами копіювання; принцип відтворення напівтонових і багатофарбних оригіналів в плоскому друці; вимоги до друкарських форм, відтисків, зошитів; прийоми регулювання офсетних машин різних типів.
Вимоги до індивідуальних особливостей
Поєднання високої концентрації і розподілу уваги, спостережливість, наочно-дієве мислення, можливість розрізняти кольори, просторова уява.
Медичні протипокази
Стійке зниження зору, відчуття кольору. Захворювання шкіри, дихальних шляхів, органічні захворювання центральної нервової системи, порушення рухових функцій.
Кожна людина щодня стикається з роботою друкаря. Це можуть бути як газети і журнали, так і різні рекламні брошури, буклети, календарі, наклейки тощо. Друкар бере безпосередню участь у виготовленні всієї цієї та іншої друкарської продукції.
В обов’язки друкаря входить повний контроль над всім процесом друку, своєчасне усунення браку, якщо такий є і, звичайно ж, здача замовлення в строк. На сьогодні професія друкаря затребувана. Це пов’язано із зростаючим відкриттям рекламних агентств, які займаються виготовленням рекламної поліграфічної продукції. Ці компанії друкують листівки, календарі, буклети тощо. Попит на рекламну продукцію такого роду підвищився, а значить, підвищився попит і на працівників сфери поліграфії. Також дуже багато компаній-виробників замовляють друк наклейок для своєї продукції. Наклейки є своєрідною рекламою продукції, що випускається, і, слугують просуванню товару. Тому вимоги до виробника таких наклейок – досить високі.
Окрім друку всілякої поліграфічної продукції, друкар займається післядрукарською обробкою, тобто порізкою, ламінуванням тощо. Також він готує машину до друку, контролює процес друку і, займається обслуговуванням друкарської машини.
У зв’язку з тим, що друкарі все більше стають потрібні в приватних поліграфічних компаніях, які проводять друк наклейок, рекламних плакатів, брошур, календарів та іншої рекламної поліграфічної продукції, до них пред’являються дуже високі професійні вимоги. Друкар повинен володіти знаннями технічних вимог до друкарських форм і обов’язково повинен знати способи корегування кольору фарби відповідно до оригінала. Він повинен знати усі сорти паперів і фарб, що застосовуються, а також їхні властивості.
Друкарем можна стати, закінчивши поліграфічні професійно-технічні училища і коледжі. Професію можна також здобути у Львівській академії друкарства, яка готує спеціалістів за даним напрямком. Можна закінчити спеціалізовані курси друкарів. Друкарі працюють у рекламних агентствах, які мають власне виробництво. Також вони можуть працювати в друкарнях і дизайн-студіях, тобто там, де є друкарські верстати. На роботу можна влаштуватися і без спеціальної освіти, але лише учнем. З набуттям досвіду роботи друкар отримує розряд, який з часом може зростати. Всього розрядів вісім, з них восьмий – найвищий.
Матеріал із сайту: http://www.robota.lviv.ua