Меню Закрити

ДИРИГЕНТ

Професія диригента виникла порівняно у XIX ст. Щоправда, постать людини, що виконувала схожі обов’язки, існувала вже із часів середньовіччя. У ті часи музика в основному була духовною і лунала у церквах. Диригентської палички не було, використовували все, що потрапляло під руку, зокрема складені у трубочку папери. Паперовою трубочкою хормейстер відбивав ритм і це була його головним завданням. Інструментальні ансамблі цілком обходилися без спеціальної людини, роль диригента виконувала перша скрипка, інші музиканти грали за ним. Часто роль ведучого виконував клавесіоніст.
З часів середньовіччя ремесло диригента зміцніло й обросло безліччю деталей. Диригент став обличчям оркестру і його душею. Диригент вибирає репертуар, задає настрій і тон, диригент не переписує, але заново інтерпретує той або інший твір. Словом, це стовп, без якого вже неможливо уявити собі жоден професійний оркестр.
Від майстерності диригента залежить якість звучання хору або оркестру. Помах диригентської палички – і музиканти стають єдиним цілим. Музиканти бачать диригента наскрізь і відчувають щонайменші нюанси його настрою.

Cпецифіка роботи диригента
Диригент – професія штучна, ексклюзивна, якій навчити практично неможливо. Диригентом треба народитися. До цієї професії йдуть роками, і навряд чи ви знайдете вакансію диригента у кадрових агентствах.

Робота для диригента
Професійний хор (оркестр), музичні школи тощо.

Особисті риси
Головне завдання диригента – захопити музикантів, повести за собою. Оркестр – це команда. А в команді повинен бути лідер, який візьме на себе усю відповідальність.

Зарплата і перспективи професії диригента
Починати будувати кар’єру диригенту потрібно ще під час навчання – постарайтеся влаштуватися у який-небудь професійний хор (оркестр), щоб “забити” собі цікаве місце після випуску. Інакше, знайти роботу, довести, що ви чогось варті як музикант, буде складно.
У Європі музиканти отримують не менше $3000, в США – $10000, а диригент Нью-йоркського симфонічного оркестру заробляє більше ніж $20000 в місяць. У нас зарплати незрівнянні із західними – від $200 до $2000. Утім, досвідчений, знаменитий диригент і в Україні отримує тисячі доларів за серію виступів або гастролі.

Профільна освіта
Перш ніж встати за диригентський пульт, необхідно здобути спеціальну освіту. Починається вона з музичної школи – це перший і обов’язковий етап. Потім можна вступати в середній спеціальний учбовий заклад – музичне училище або у вище – академію або консерваторію. Диригентів готують військові консерваторії і музично-педагогічні інститути. Державним стандартом передбачено дві спеціальності, які може вибрати майбутній диригент “Хорове диригування” або “Диригування оперно-симфонічним оркестром”. Другу можна отримати тільки у виші.

Матеріал із сайту: http://www.robota.lviv.ua