Меню Закрити

ДЕКОРАТОР

Назва професії походить від англійського decorate, що означає «прикрашати». Декораторами називають театральних художників, які на основі ескізів інших художників пишуть театральні декорації, і фахівців з декорування приміщень. У завдання декораторів інтер’єру входить створення неповторного вигляду приміщення, який не лише відображає побажання і смаки замовника, але і творчу індивідуальність художника.

Історія професії
Професія декоратора виникла у стародавньому світі у зв’язку з потребою вищого класу, правителів і служителів культу, оточити себе величним інтер’єром з унікальних матеріалів, що приголомшує уяву народу і справляє неповторне враження на делегації з інших держав. Діяльність театральних художників-декораторів така ж стара, як сам театр, і пройшла шлях від створення примітивних декорацій, що привертають увагу глядачів, до високохудожнього оформлення спектаклю.

Декоратор і дизайнер – різні професії
Часто професія декоратора здається аналогічною професії дизайнера, проте це не так. Діяльність декоратора пов’язана із створенням елітного інтер’єру з ексклюзивних матеріалів, дизайнерська ж спрямована на масове виробництво. У завдання дизайнера входить переосмислення геометрії простору, в завдання декоратора — наповнення його унікальним вмістом.

Необхідні особисті риси
Професійні: освіта, творчі здібності, уміння малювати і конструювати від руки і за допомогою спеціалізованих комп’ютерних програм. Особисті: відповідальність, старанність, креативність, гнучкість мислення, самостійність, винахідливість.

Обов’язки
Розробка оформлення приміщень згідно замовлення, оформлення акцій і спеціальних рекламних пропозицій. Безпосередня участь у реалізації задуму.
Уявіть собі професію, яка дасть вам змогу використовувати свій творчий потенціал, щоб зробити приватні будинки, офіси, ресторани і кафе красивішими і комфортабельнішими. Ласкаво просимо у світ декораторів. Не так вже багато професій дають такі можливості.
По-перше, ви лише те і робите, що втілюєте свої фантазії в реальність і за це вам платять. Ви спілкуєтеся з цікавими людьми. Ті, хто користується послугами декораторів, зазвичай забезпечені люди, так що свій робочий час ви проводитимете у вишуканих будинках, офісах та інших громадських приміщеннях, що потребують ваших послуг. Плюс – Ви самі собі начальник. Ну і ще один плюс – сама по собі робота цікава, приємна і корисна. Якщо ж Ви дуже захочете стати декоратором, Ви ним станете.
Щоб опанувати цю професію і досягти успіху, не потрібно здобувати спеціальну освіту. Декоратором Ви станете тоді, коли оголосите себе декоратором.
Отже, якщо Ви мрієте про цю професію:
1. Тренуйте своє вміння дивитись і бачити
Оскільки ви вже зацікавилися професією декоратора, то цілком можливо, що у вас вже є здатність бачити особливості та недоліки дизайну. Ви заглядаєте в кімнату і вже бачите, що в ній добре, а що може бути покращено. Не так вже важливо, наскільки ви талановиті, але ви повинні наполегливо тренувати своє «бачення», ретельно вивчаючи – що саме люди вважають хорошим дизайном. Знаходьте красиві інтер’єри, щоб вивчати їх. Ви можете знайти безліч прикладів прекрасних інтер’єрів в журналах з дизайну або навіть у власному місті, відвідуючи будинки, виставлені на продаж – частина з них відкрита для відвідин, на виставках, у будинках-музеях, художніх галереях. А ще в офісах дизайнерських фірм і таких фахівців, яким треба справити враження на клієнта, наприклад, юристів.
2. Займайтесь самоосвітою.
Поза сумнівом, декоратор повинен знати основи, якими володіє професійний дизайнер інтер’єру. Це означає, що декоратор повинен знатися на плануванні простору (знати, як розташувати меблі та інші предмети в конкретному інтер’єрі, як використовувати світло і колір, основні стилі меблів і декору), він повинен також орієнтуватися в покриттях стін і підлоги, оформленні вікон, використанні аксесуарів (подушок, творів мистецтва тощо).
Це означає, що так чи інакше доведеться вивчати основи мистецтва дизайну інтер’єру. Це можна робити за допомогою курсів і спеціалізованих книг. Корисні також бесіди з тими, хто продає предмети декору – картини, килими, предмети освітлення тощо.
3. Практикуйте вдома
Більшість декораторів отримують перший досвід, працюючи над своїм власним будинком. Навіть якщо у вас для експериментів є лише одна невелика кімната, ви вже зможете отримати досвід застосування різних декораторських прийомів. Наприклад, ви можете кардинально змінити будь-яку кімнату, швидко і недорого, всього лише переставивши меблі або пофарбувавши стіни в інший колір. Робіть нові та нові спроби. Експериментуйте з новими способами оформлення власного будинку. Уявіть, що кімната – ваша дослідна лабораторія, де ви можете спробувати таке, що пізніше запропонуєте своїм клієнтам.
4. Шукайте «піддослідних»
Можливо, ваші друзі і родичі вже просили порад з декорування? А якщо не просили, чом би вам не проявити ініціативу? Просто тримайте у голові усі ситуації, коли вашим друзям або родичам можуть бути потрібні ваші послуги. Це може бути переїзд чи початок спільного життя (допоможіть їм розпочати освоювати спільне помешкання), переїзд у новий будинок, народження дитини (запропонуйте оформити дитячу), проведення будь-якого важливого заходу (весілля або урочистий обід), початок бізнесу (допоможіть декорувати офіс) або продаж будинку (поясніть, що будинок з продуманим декором більше привертає увагу покупців).
5. Створіть портфоліо
Портфоліо – це колекція прикладів вашої роботи плюс будь-які інші матеріали, які пояснюють, як і чому вас винайняти. Найважливіша частина портфоліо декоратора – фотографії інтер’єрів, над якими ви працювали («до і після» вашої роботи). Виберіть 15-20 фотографій робіт, якими Ви пишаєтеся. Ваш портфоліо може також включати рекомендаційні листи і альбоми із зразками матеріалів тканин, покриттів для підлоги, шпалер, щоб показати клієнтам, яким чином Ви рекомендуєте прикрасити ту або іншу кімнату.
6. Попрацюйте за наймом
Навіть якщо ви плануєте розпочати власний декораторський бізнес, вам не зашкодить більше дізнатися про цей бізнес і поспілкуватися з потенційними клієнтами, почавши працювати в індустрії дизайну. Ви можете звернутися в компанії, які наймають декораторів, будівельні організації, до виробників меблів і предметів домашнього ужитку, готельні і ресторанні мережі, меблеві магазини, магазини товарів для будинку, до торговців антикваріатом тощо, а також у фірми, які безпосередньо займаються дизайном та декором. Щоб отримати роботу, Ви повинні підготувати резюме, яке підкреслює Ваш досвід декоратора плюс інші навики, які потрібні працедавцю, такі як обслуговування клієнтів або організаторські здібності.
7. Відкрийте власний бізнес
Мрія багатьох декораторів – стати самому собі господарем, працювати лише на себе. Можливо, варто подумати про те, щоб створити фірму . Багато декораторів вважають за краще працювати вдома, тому що це дає змогу економити на офісі. Врешті-решт, на відміну від більшості бізнесів тут ви не чекаєте, що прийматимете клієнтів у себе в офісі. Навпаки, Ви в більшості випадків поїдете до них.
8. Налагодьте стосунки з постачальниками
Постачальники – це компанії, які забезпечують нас матеріалами та послугами, потрібними для роботи. Це виробники меблів, оздоблювальних матеріалів для стін, покриттів для підлоги, текстилю, малярі, столяри та інші фахівці. Коли Ви робите закупівлі як професійний декоратор, ви користуєтеся «дизайнерською знижкою» від звичайної роздрібної ціни, за якою саме купив би клієнт.
Деякі декоратори беруть з клієнта погодинну оплату або тверду таксу, останні оголошують суму, рівну відсотку від витрат на ремонт (включаючи матеріали). Простий приклад. Припустимо, ви маєте у постачальників матеріалів знижку 40%. Ви можете узяти з клієнта «свою ціну» плюс 20%. Вийде, що клієнт заплатить вам на 20% дешевше, ніж він заплатив би у магазині. А можливість заощадити на матеріалах для декору переконає його скористатися вашими послугами.
9. Шукайте клієнтів
Коло ваших потенційних клієнтів досить широке. Це будівельники (девелопери), покупці нових будинків, заможні домовласники, рекламні агентства, арт-галереї, бутіки, офіси, готелі, юридичні фірми, ресторани, спа-салони тощо.
Один із шляхів створення стабільного бізнесу – налагодити стосунки з підприємцями, які можуть без шкоди для себе поділитися з вами клієнтурою, забезпечуючи повніший спектр послуг. Це ріелтори, архітектори, торговці антикваріатом і витворами мистецтва, фірми з ремонту будинків, торговці меблями. Інші способи просування своїх послуг – створення веб-сторінки з фотографіями інтер’єрів, над якими Ви працювали, і розміщення оголошень про свої послуги в газеті.
10. Удосконалюйтесь як фахівець
Справжній фахівець завжди продовжує навчатися новим способам декорування інтер’єру. Розпочавши бізнес, ви повинні удосконалювати свої уміння, відвідуючи виставки, читаючи журнали і книги з дизайну і вступаючи у професійні асоціації. Ви можете також справити враження на клієнтів, ставши дипломованим дизайнером інтер’єру.

Матеріал із сайту: http://www.robota.lviv.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:ДЕКОРАТОР | Proforientator.info

Коментарі закриті.