Меню Закрити

Девелопер

Девелопер — підприємець, який отримує прибуток від створення об’єктів нерухомості (девелопмента), для чого він виступає, як:
• автор ідеї проекту, що створювати і де;
• покупець земельної ділянки під забудову;
• організатор проектування об’єкту (ліцензованими проектантами), наймач генпідрядника (з ліцензією на виконання функцій генпідрядника), керуючий нерухомістю (при необхідності);
• фінансує сам або залучає у разі потреби інвестиції.

Завдяки девелоперу зелена ділянка може не просто перетворитися на квітучий сад, але і стати місцем розташування процвітаючого торговельного центру. У чому ж мета і завдання непростої роботи девелопера? Відповідей доводиться чути багато і найрізноманітніших: від створення робочих місць до здійснення програм з благоустрою території. Правильна відповідь ще простіша і по суті своїй включає всі інші варіанти. Мета девелопмента – створення об’єкту прибуткової нерухомості, що в контексті індустрії торговельної нерухомості означає отримання стабільних орендних платежів від операторів.

Спеціалісти, які іменують себе девелоперами, працюють на ниві бізнесу нерухомості, і, напевно, є одними з його ключових фігур. Для того, щоб стати професіоналом у сфері девелопмента, кандидат повинен мати досвід і знання в юридичній, фінансовій, маркетинговій і архітектурній областях.

То ж чим конкретно займається людина, яку звуть девелопером? У його завдання входить розробка вигідного проекту, викупу під нього ділянки землі, потім будівництво цього проекту і подальший його продаж або передача його в оренду частково або повністю залежно від передбачуваної вигоди. З одного боку здається все просто, а з іншого – саме тут і потрібні всі вищеописані знання і навики. Фінансові – для того, щоб правильно розрахувати всі можливі ризики, прибуток, проект за витратами, а у разі потреби – залучення додаткових інвестицій, переорієнтації проекту, якщо він не приносить очікуваних результатів тощо. Юридичні – для грамотного оформлення всіх операцій, розрахунку повернення інвестицій тощо. Окрім цих двох, найбільш важливих навиків, будь-який девелопер повинен знати технології маркетингу і реклами. Оскільки проект необхідно продати або здати в оренду, відповідно, для цієї мети необхідна грамотно спланована рекламна кампанія для залучення клієнтів. І, нарешті, при виборі призначення об’єкту обов’язково потрібно знати основи будівельних технологій.

Створення ефективного об’єкту комерційної нерухомості довгий і трудомісткий процес. На всіх його етапах взаємодіє велика кількість учасників. Від того, наскільки правильно девелопер побудує цей процес, багато в чому залежить ефективність майбутнього об’єкту нерухомості. Основні учасники девелоперного проекту в класичному розумінні – це девелопер і консультант. Професійні консультанти можуть надати девелоперу послуги впродовж всього процесу створення об’єкту комерційної нерухомості, починаючи від аналізу потенціалу земельної ділянки і розробки концепції, і завершуючи управлінням об’єкту комерційної нерухомості.

У створенні девелоперного проекту на Заході на етапі переддевелопменту (етап до отримання дозволів на будівництво) ключовими учасниками є: ріелтори (пошук ділянки), маркетологи (висновок по ділянці, дані для маркетингових досліджень), консультанти (розробка концепції об’єкту нерухомості, який буде найбільш затребуваним саме на цій ділянці), юристи (оформлення права користування), оцінювачі (оцінка об’єкту для отримання кредитних коштів в банках), брокери (реалізація площ якірним орендарям) та інвестори. Після цього настає етап безпосередньо дневелопменту, де беруть участь архітектори, проектанти, підрядники, компанії, що управляють, дизайнери, рекламісти і брокери, які реалізують проект на ринку. На жаль, в українській практиці більшість цих функцій девелопер бере на себе. Насправді, це не зовсім правильно, оскільки аутсорсинг – це один з ефективних методів реалізації девелоперних проектів.

Класична українська схема девелопменту, як правило, відрізняється від класичної західної схеми. В основі західної схеми – ідея створення того або іншого типу нерухомості, що виникла в результаті маркетингових досліджень. В основі вітчизняної схеми девелопменту – наявність земельної ділянки, під яку розробляється ідея, концепція проекту, і з урахуванням усіх недоліків земельної ділянки виникає об’єкт комерційної нерухомості, який буде найбільш ефективним у даному місці. Найчастіше такі проекти далекі від ідеалу. Звідси – відмінності в підходах до фінансування, стратегії і ролі маркетингових досліджень тощо.

Професія девелопера дуже відрізняється від інших професій у нерухомості, наприклад таких, як ріелтор, до завдань якого входять агентські послуги з купівлі/продажу або найму/здачі в оренду об’єктів нерухомості, або маклера, що спеціалізується на переговорах з клієнтом і укладанням договорів. Професія “Девелопер” – масштабніша і охоплює значно більше сфер, ніж всі інші, тому що він сам несе всі ризики.

Як відзначають крупні кадрові агентства, дана професія не дуже поширена, і досвідчених девелоперів на вітчизняному ринку нерухомості дійсно небагато. Тому конкуренція в цій сфері невисока і професія дуже перспективна.

Матеріал із сайту http://proforientator.info з посиланням на  http://www.robota.lviv.ua