3-й розряд
Завдання та обов’язки
Веде технологічний процес вирощування їстівних грибів (печериці двоспорової (шампіньйона), гливи звичайної, кільцевика тощо). Виконує
роботи з вирощування грибів у відкритому і закритому ґрунті. Проводить підготовку культиваційних приміщень для вирощування грибів. Готує різні
субстрати-компости. Проводить компостування, пастеризацію, ферментацію, кондиціонування компостів, залежно від вибраної технології приготування компосту.
Стежить за температурою, вологістю, концентрацією CO2 в камерах.
Завантажує компости в ящики, контейнери, стелажі, поліетиленові мішки.
Проводить інокуляцію (посів) компосту міцелієм, під час культивування грибів, покриває папером, зволоженим 1% формаліном, готує розчини.
Вкриває покривною ґрунтосумішшю поверхню компосту. Поливає грядки. Доглядає за грибами. Проводить санітарні зачищення. Підготовляє тару для збору грибів. Проводить збір грибів. Сортує за стандартами. Фасує плодові тіла в тару. Готує культиваційні споруди до нового циклу вирощування грибів.
Готує продукцію до реалізації, переробки, зберігання. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати: види грибів і способи їх вирощування у відкритому і закритому ґрунті; основи біології їстівних грибів; технологію вирощування грибів, технологічну послідовність і способи виконання робіт, готування грядок, стелажів, камер для вирощування грибів; правила обслуговування машин і механізмів під час приготування компостів, покривного ґрунту; принцип роботи контрольно-вимірювальних приладів; способи посіву грибниці; правила компостування, інокуляції, приготування ґрунтосуміші, поливання, підтримання необхідної температури, регулювання тепла, світла, вологості, концентрації CO2; строки і способи збирання врожаю, сортування, визначення якості готування до реалізації; пакування і зберігання грибів; хвороби грибів, запобігання їх появі; способи дезінфекції ґрунту, тари, камер, споруд для вирощування і тимчасового зберігання зібраних грибів; технічні умови на посівний матеріал і готову продукцію; основи санітарії і гігієни; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт
1. Заготівля компонентів для компосту (соломи зернових культур, кінського гною, курячого посліду, мінеральних добавок тощо).
2. Підготовка та приготування компосту.
3. Закладання компосту в контейнери, стелажі, ящики, лотки, поліетиленові мішки.
4. Підготовка міцелію до посіву.
5. Інокуляція, накривання папером під час культивування грибів, щоденне зволоження компосту.
6. Знімання паперу.
7. Підготовка покривної ґрунтосуміші.
8. Приготування розчинів.
9. Покривання компосту ґрунтосумішшю.
10. Щоденні поливи.
11. Збирання врожаю, сортування грибів.
12. Видалення компосту.
13. Дезінфекція приміщень, тари.
14. Обприскування грибів від шкідників і хвороб.
Матеріал із сайту: http://www.robota.lviv.ua
Сповіщення:Грибовод | Proforientator.info