Графічний дизайнер спеціалі-зується на оформленні навколишнього середо-вища засобами графіки. Він працює з вивісками, рекламними щитами,плакатами, покажчиками, знаками та схемами, які ми бачимо навколо, а також дбає і забезпечує зручність читання необхідної нам інформації, такої як Інтернет-сайти, журнали, газети, листівки, обкладинки книг і дисків, меню в ресторані, каталоги товарів, візитки, а також упаковка продуктів, промтоварів та графічне оформлення вітрин. З цього короткого переліку можна зрозуміти, що куди б ми не прийшли, ми скрізь обов’язково побачимо різноманітні витвори графічного дизайну.
Професія графічного дизайнера має декілька напрямків, і один дизайнер може працювати або в одному з них, або поєднувати два чи три напрями. Розглянемо їх за порядком.
Графічний дизайн простору. Це знаки та покажчики, за якими людина орієнтується у міському середовищі, торгівельних і бізнес-центрах. Різні таблички на дверях, дорожні знаки, покажчики різного роду товарів у магазинах тощо. Схема метро, наприклад, також є витвором графічного дизайну. Головне у цій сфері домогтися того, щоб знак прочитувався за секунду, а схема була максимально зручною для сприйняття інформації.
Фірмовий стиль і брендинг. Кожна фірма хоче мати свій власний стиль, за яким її будуть упізнавати клієнти та покупці. Кожен виробник хоче привернути максимальну увагу до свого товару та продати його, упакувавши у стильну й інформативну упаковку. Цим займається графічний дизайнер. Він розробляє знак і логотип фірми, рекомендує певні шрифти та фірмові кольори, впізнавані графічні елементи, після чого робить весь набір фірмового стилю, включаючи презентаційні набори та різноманітну поліграфічну продукцію. А також він обов’язково складає посібник з використання створеного стилю для всіх, хто буде працювати над рекламою даної фірми, її товару або послуги.
Розробка шрифтів – це особлива сфера графічного дизайну. Тут дизайнер створює легким для читання текстові шрифти, які довго служать і найменшою мірою залежать від моди, тим не менше кожен шрифт має свій характер. Створення шрифту накладає на творця величезну кількість обмежень, але, не дивлячись на це, дизайнери час від часу примудряються створювати щось нове у цій галузі. Крім того, дизайнери шрифта створюють різнохарактерні декоративні шрифти, мода на які швидко змінюється.
Дизайн реклами. Рекламісти займаються розробкою ефективних комунікацій продавця з покупцем, для цього вони досліджують ринок, цільову аудиторію та видають серію рекламних концепцій. Але для втілення цих концепцій вони звертаються до графічного дизайнера, який візуалізує їхні рекламні ідеї. Іноді саме візуалізація в рекламі відіграє чималу роль.
Дизайн книг, журналів і газет. У видавництві глянцевого журналу дизайнер розробляє сітку верстки та стилістику кожної рубрики залежно від її характеру, малює графічні елементи, стежить за правильним форматуванням тексту і кадруванням зображень, працює над обкладинкою. У книжковому видавництві він також працює над стилем видання, враховуючи і вимоги ДСТУ, та модні тенденції у книжковому оформленні.
Дизайн для Інтернету. Графічні дизайнери займаються у цій галузі створенням Інтернет-сайтів, банерів, роблячи віртуальне середовище максимально зручним для користувачів Інтернет і в той же час естетичним. Оформлення сайту та Інтернет-банерів входить у розробку фірмового стилю компанії та прописується у керівництві з використання стилю. При цьому графічний дизайнер далеко не обов’язково повинен володіти технологіями верстки сайтів, за винятком тих випадків, коли він вузько спеціалізується саме у цій галузі. Але у будь-якому випадку він обов’язково повинен знати правила створення віртуального графічного простору.
Робоче місце
Графічні дизайнери працюють у дизайн-студіях, брендінгових та рекламних агентствах, видавництвах і в будь-яких державних підприємствах і приватних фірмах, що віддають перевагу утриманню в штаті власного дизайнера.
Важливі риси
Розвинений художній смак. Образне й об’ємно-просторове мислення. Ініціативність. Креативність, винахідливість. Відчуття стилю. Зорова пам’ять. Залучення в сучасну культуру.
Знання та навички
Уміння висловлювати свої ідеї в графіці (що також часто називають малюнком від руки). Знання історії мистецтв, дизайну та їх сучасного стану. Володіння спеціалізованими комп’ютерними програмами: AdobePhotoshop, Illustrator, InDesign тощо.
Де вчать
Професію дизайнера можна отримати у вишах, що мають факультет дизайну зі спеціалізацією «графічний дизайн», а також у середніх спеціальних навчальних закладах на факультетах «дизайн», «видавнича справа».
Матеріал із сайту: http://www.robota.lviv.ua
Сповіщення:Графічний дизайнер | Proforientator.info