Меню Закрити

Водій трамвая

Основні функціональні обов’язки водія трамвая:
перевірка справності механізмів та системи електрообладнання перед виїздом на маршрут, а також стеження під час роботи за станом механізмів та вузлів.
Під час роботи на маршруті водій трамвая повинен:
– керувати трамваєм і забезпечити безпеку руху;
– неухильно дотримуватися правил дорожнього руху;
– суворо дотримуватися графіка руху трамваю за маршрутом;
– забезпечити культуру обслуговування пасажирів;
– економно витрачати електроенергію та дотримуватися правил техніки безпеки;
– контролювати показники приладів, стан рейкового шляху, контактної мережі;
– про будь-який випадок затримки руху на маршруті, несправність рейкового шляху або контактної мережі повідомляти центральному диспетчеру;
– усю увагу зосереджувати на обставинах, що виникають на шляху;
– не відволікатися на сторонні заняття;
– не дозволяти перебувати у кабіні стороннім особам.
Кожен водій трамвая, який приступає до роботи на маршруті, повинен мати при собі посвідчення на право керування, книжку водія трамвая, талон обліку проходження інструктажів з безпеки руху та шляховий лист.
Для успішного оволодіння професією водія трамвая необхідно мати повну середню освіту, добре володіти, насамперед, знаннями з фізики та математики.
Успішність роботи водієм трамваю багато в чому залежить від стану його здоров’я. Тому всі бажаючі отримати зазначену професію повинні пройти медичне обстеження. Водій трамвая повинен добре розрізняти кольори, мати бінокулярний зір, точний окомір, точні, координовані та швидкі рухи, наочно-дійове та логічне мислення.

Професійна діяльність водія складна, напружена і навіть небезпечна як для водія, так і для оточуючих. Тому вона ставить певні, достатньо високі вимоги до емоційно-вольової сфери і морально-вольових рис працівника.
Зібраність, дисциплінованість, уміння бути завжди пильним характеризують водіїв, які працюють без аварій і дорожніх пригод. Особливо важливим є здатність водія трамвая безпомилково діяти в напружених, критичних аварійних ситуаціях, а це залежить від його емоційної стабільності, сильної нервової системи.
Він повинен бути спостережливою, дисциплінованою, відповідальною людиною, сумлінно виконувати службові обов’язки, суворо дотримуватися правил дорожнього руху.
У державних структурах, як правило, заробіток водія трамвая визначається тарифною ставкою. Він також залежить від рівня кваліфікації, показником якої є класність. При нарахуванні зарплати до тарифної ставки додаються преміальні за безаварійність, економію електроенергії тощо. Взагалі, заробітна плата водія трамвая досить висока.
Можливість працевлаштування за фахом цілком реальна. Попит на ринку праці на фахівців цієї професії постійний, а працевлаштування досить перспективне.

Матеріал із сайту: http://www.robota.lviv.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:ВОДІЙ ТРАМВАЯ | Proforientator.info

Коментарі закриті.