Меню Закрити

Вишкомонтажник

Працює у геологорозвідувальних організаціях і на нафто-газоводовидобувних підприємствах; готує блоки бурильної установки й допоміжне устаткування до транспортування, обирає трасу.

Обов’язки:
– керує бригадою вишкомонтажників (або працює в її складі) при транспортуванні бурильної установки;
– прив’язує типову схему розташування устаткування до умов місцевості, розміщує за цією схемою бурильне устаткування, транспортно-підйомні засоби й матеріали, готує місця для розташування фундаментів основ бурильного устаткування й привежних споруд;
– виконує земельні, бетонні, слюсарні роботи при облаштуванні фундаментів, основ, огорожі, якорів для кріплення й центрування вежі;
– за допомогою підйомно-транспортних засобів піднімає й встановлює бурильне й силове устаткування на фундаменти, робить стикування блоків, центрування вежі, обладнання блоків і силових передач;
– здійснює прокладку й обв’язку парових і водяних ліній, вихлопних колекторів для дизелів, паливо-, водо- і мастилопроводів, маніфольдів (система труб з арматурами для запуску й роботи нафтових і газових свердловин), обпресування ліній і резервуарів високого тиску, монтаж котелень, водонапірних і паливомаслоустаткувань, привежних споруд, обладнання системи очищення бурильного розчину, енергоблоку, шинно-пневматичних муфт, систем механізації, автоматизації й керування;
– проводить розконсервування й випробування бурильного устаткування й веж, контрольний пуск бурильної установки й здачу її в експлуатацію;
– виконує також демонтаж установки, слюсарні й інші роботи.

3-й розряд
Завдання та обов’язки. Здійснює електро- і газозварювальні роботи під час монтажу, демонтажу бурильного і силового обладнання, перехідних майданчиків, металевих настилів у бурильній, жолобових систем, обшивки, кронштейнів для прокладання повітро-, масло- і трубопроводів. Виконує газове різання профільного і сортового металу кришок, місткостей, рам, боковин кришок тощо. Приварює каркаси пультів керування і кожухи обертових частин. Прокладає безнапірні трубопроводи для води, реагентів, сипких матеріалів. Обслуговує електрогазозварювальну апаратуру. Бере участь у монтажі, транспортуванні та демонтажі бурильних установок.
Повинен знати: основні поняття про властивості металів; правила ведення електро- і газозварювальних робіт, типи та пристрої електро- і газозварювальних апаратів; принцип їх роботи і правила експлуатації; пристрої і матеріали, що застосовуються для зварювальних робіт; схеми розміщення бурилного і силового обладнання; призначення і технічні характеристики бурильних установок, що застосовуються; основи електротехніки; методи монтажу, демонтажу бурильних установок, правила стропування; підйому і переміщення малогабаритних вантажів.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта або повна чи базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи. Повинен мати посвідчення зварника.

4-й розряд
Завдання та обов’язки. Здійснює електро- і газозварювальні роботи в усіх просторових положеннях зварного шва під час монтажу і демонтажу бурильних установок, місткостей і трубопроводів з різних марок сталі. Зварює газовихлопні колектори для дизелів, кріплення та опори для трубопроводів, транспортні візки, трубопроводи зовнішніх і внутрішніх мереж газопостачання і теплофікації. Здійснює газове різання чавунних рам і виробів, зварювання бурильних вишок з профільного прокату. Зварює раковини і тріщини в чавунних рамах і плитах. Читає креслення складних зварних металоконструкцій під час первинного монтажу бурильної установки. Виконує монтажні та демонтажні роботи під час спорудження бурильної установки, монтажу механізмів, підйому і опускання вишки, блоків запасних ємностей та інших аналогічних робіт.
Повинен знати: будову різної електро- і газозварювальної апаратури; способи випробування зварних швів; види дефектів у зварних швах і методи їх усунення; режим зварювання; схеми розміщення обладнання і комунікацій; порядок і правила монтажу і демонтажу бурильної установки; схеми комунікації пароводопостачання.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вишкомонтажника-зварника 3 розряду не менше 1 року. Повинен мати посвідчення зварника.

5-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує електро- і газозварювальні роботи в усіх просторових положеннях зварного шва під час монтажу і демонтажу бурильних установок і котельних / вантажонесучих вузлів вишки і основ, трубопроводів і маніфольдів тиском до 15 МПа (150 кгс / кв. см), виконаних з різних марок сталі, що працюють за умови великих динамічних і вібраційних навантажень, основ під ємності, глиномішалок, циркуляційних систем, блоків приготування розчинів. Зварює тріщини в гідравлічній частині бурильних насосів і корпусів з чавуну. Здійснює зварювальні роботи під час прокладання ліній електропередач. Прокладає і обв’язує маніфольди. Стикує блоки із застосуванням підйомно-транспортних засобів і виконує інші аналогічні роботи.
Повинен знати: електричні схеми і конструкції різних зварювальних машин і агрегатів; технологічні властивості матеріалів, що зварюються, включаючи й високолеговані сталі, вибір технологічної послідовності накладання зварних швів і режиму зварювання; креслення особливо складних конструкцій; технічні характеристики бурильних установок та їх призначення; засоби для монтажу, демонтажу і транспортування бурильних блоків і обладнання; схеми розміщення і обв’язки бурильної установки; індустріальні методи спорудження бурильних установок.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вишкомонтажника-зварника розряду не менше 1 року. Повинен мати посвідчення зварника.

6-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує електро- і газозварювальні роботи в усіх просторових положеннях зварного шва під час монтажу та демонтажу технологічних ліній бурильної установки, що працюють під великим тиском і в умовах сильних вібрацій (маніфольди, стояки), відповідальних вузлів вишки, що працюють в умовах великих динамічних навантажень, газомагістральних трубопроводів для силових приводів бурильних установок, трубопроводів і маніфольдів тиском понад 15 МПа (150 кгс / кв. см), корпусів важких дизельних двигунів, повітрозбірників. Виконує монтажні і демонтажні роботи під час спорудження бурильної установки.
Повинен знати: технологію електро- і газозварювальних робіт, види термічної обробки зварних з’єднань, основи з металографії зварних швів; види обробки під зварювання і вплив погодних умов на якість зварних швів; види корозії; фактори, які її викликають, і методи захисту; наявні схеми розміщення і обв’язки бурильного і силового обладнання; методи випробування вантажонесучих конструкцій в умовах бурильної; технологію монтажних і демонтажних робіт під час спорудження бурильних установок.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вишкомонтажника-зварника 5 розряду не менше 1 року. Повинен мати посвідчення зварника.

Матеріал із сайту: http://www.robota.lviv.ua