Меню Закрити

В’ЯЗАЛЬНИЦЯ ТРИКОТАЖНИХ ВИРОБІВ

Загальна характеристика професії
Виконує вироби з використанням в’язальної машини. Контролює її технічний стан та якість пряжі. Під час роботи регулює натягнення і щільність в’язки. Відповідає за якість і комплектує вироби. В’язальниці високої кваліфікації можуть разом із художником-модельєром розробляти зразки трикотажних переплетень, виготовляти моделі по ескізах.

Професійно важливі риси
Для діяльності необхідні висока швидкість моторних реакцій, хороша зорово-моторна координація (на рівні рухів пальців рук), уміння розподіляти увагу і тривало її концентрувати в умовах монотонності.

Професійні знання і уміння та підготовка
В’язальниця трикотажних виробів повинна знати: сорти пряжі та їхні властивості; класи і конструкцію в’язальних машин; види (номери) голок та їхній вплив на якість виробів; моделі і асортимент виробів і полотен; види дефектів і причини їх виникнення. Вона повинна уміти регулювати роботу механізмів в’язальної машини, щільність і натягнення в’язки, ліквідовувати обриви ниток, попереджати і усувати дефекти у виробі.

Медичні протипоказання
Робота не рекомендується людям, що страждають захворюваннями: органів травлення (хронічний гастрит, цукровий діабет тощо); нирок і сечових шляхів (нефрит та ін.); опорно-рухового апарату (хронічний ревматизм, поліартрит тощо); нервової системи (пухлини центральної нервової системи, менінгіт тощо); органів зору і слуху (катаракта, косоокість тощо).

Споріднені професії
Вишивальниця вручну, вишивальниця на вишивальних машинах і напівавтоматах, вишивальниця на машині, мереживниця, майстер народного промислу (художній розпис, мініатюра), ткач, швея-моторист.

Навчання
В’язальниця трикотажних виробів та полотна, швачка – термін навчання – 2 роки (на основі базової та повної загальної середньої освіти).
Після закінчення курсу навчання випускники вміють в’язати вироби верхнього трикотажу, рукавні вироби, полотно, хустки, шарфи, багатоколірні та одноколірні вироби верхнього трикотажу, дитячі гарнітури, виконувати декорування виробів.
Випускники, отримавши високу кваліфікацію, впевнено почувають себе у складних умовах ринкової економіки.

Матеріал із сайту: http://www.robota.lviv.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:В’ЯЗАЛЬНИЦЯ ТРИКОТАЖНИХ ВИРОБІВ | Proforientator.info

Коментарі закриті.