Меню Закрити

БУКМЕКЕР

Спеціаліст по ставках на результат будь-якої події, тобто той, хто ці ставки приймає, а потім при виграші перераховує гроші на ваш рахунок, називають букмекером. Сам термін «bookmaker» сформувався в Англії. Хоча про ставки говорили ще в часи Римської імперії.
Спочатку римляни ставили на коней, що беруть участь у змаганнях на іподромі. Потім зрозуміли, що це не межа, і тоді з’явилися півнячі бої.
Але лише у 19 столітті професію букмекера почали розуміти саме так, як її розуміють сьогодні. Людям сподобався цей вид заробляння грошей, оскільки він тоді був досить легким і до того ж цікавим. З часом азартні люди почали «ставити» не лише на спортивні змагання, але й і на інші події. До того ж є з чого вибрати — від спорту до політики.
У Великобританії цей вид заробітку є дуже поширеним, багато англійців користуються послугами тоталізаторів, тому там є велика кількість букмекерських контор. У нас же перші офіційні букмекерські фірми і букмекери з’явилися ще у Радянському Союзі, тобто наприкінці двадцятого століття.
Головне завдання, яке стоїть перед кожним букмекером, – виграти. Щоб досить об’єктивно дивитися на події, що відбуваються, і зробити таку ставку, яка принесе прибуток, використовують різні досягнення математичних наук, а саме теорію ймовірності, комбінаторику і статистичне спостереження. Букмекер не може прийняти рішення без його обґрунтування, а для цього йому слід узяти до уваги безліч нюансів. Після того, як букмекер врахує всі чинники, визначить фаворитів, він повинен виставити певні коефіцієнти. Для кращого розуміння пояснимо на прикладі. Всім відомо, що подія, якщо слідувати визначенням теорії ймовірності, може відбутися, відбутися частково або не відбутися, тобто ймовірність коливається від одиниці до нуля. Одиниця — подія відбулася, нуль — не відбулася. Можливе вираження у відсотках. Іде матч з футболу. Варіанти розвитку подій тут такі — або одна з команд виграє, або нічия, іншого бути не може. Значить, у всіх перерахованих випадках сума ймовірності дорівнює 1 або 100%. У даній ситуації букмекер розраховує, яка ймовірність настання тієї або іншої події, тобто виграє перша команда або друга, або глядачі побачать «нічию». Ось тут фахівцеві і згодяться математичні і статистичні знання, також вже відомі рейтинги футбольних команд і багато інших, але не менш важливих факторів. Наприклад, на якому полі проводиться матч, наскільки сильні гравці команд, психологічна обстановка в команді та інші. Лише наполегливі, холоднокровні, логічно мислячі, такі, що мають чудову інтуїцію люди здатні працювати букмекерами. Адже це ризик, а тому, успіх тут не перешкодить.
А чи є відмінності між тоталізатором і букмекером? Звичайно, є. Подумайте самі. Тоталізатор оснований на тому, щоб просто прийняти ставки у всіх бажаючих пограти і потім розподілити виграш між гравцями пропорційно до зроблених ставок, а тому, прибуток у цьому випадку розраховуватиметься, виходячи із суми усіх ставок. У букмекера по-іншому. Як розповідалося раніше, він зобов’язаний виставити коефіцієнти на результат тієї або іншої події, і як наслідок ставка, помножена на відповідний коефіцієнт, буде виграшем.

Матеріал із сайту: http://www.robota.lviv.ua