Мотивація заряджає нас енергією та спонукає діяти. Якщо підліток чітко уявляє та знає чого саме хоче від своєї майбутньої професії, тоді й вибір зробити значно легше. Замислюватися про свої професійні орієнтири варто заздалегідь, та мати чітке бачення майбутньої професії добре хоча б за 2 роки до закінчення школи. Але, коли при самовизначенні виникають певні труднощі, потрібно звернути увагу на мотивацію, та дати чітку відповідь на запитання:
«Чого саме я хочу досягти та для чого мені це потрібно?»
Відверта розмова із самим собою допоможе усвідомити очікування від майбутньої професії, визначити основні пріоритети. Відвідування різноманітних гуртків та секцій також допоможуть, адже є можливість спробувати себе в тій чи іншій ролі. Хорошим помічником може бути складений список із переваг та недоліків роботи, наприклад таких як:
- заробітна плата
- можливість кар’єрного росту
- неординарність професії
- можливий авторитет серед оточення
- престижність
- умови праці
Головне, щоб обрана спеціальність, була в майбутньому улюбленою справою, викликала радість та позитивні емоції. Адже захоплення тим, що робиш, сприяє продуктивності та постійному саморозвитку. Стати хорошим спеціалістом, можна тільки в тому випадку, коли любиш те, що ти робиш. Кожен має своє, певне призначення, у якому можна розкритися, потрібно тільки прислухатися до самого себе та не звертати з обраного шляху.