Меню Закрити

Вплив самооцінки на професійні орієнтири

Самооцінка є усвідомленням себе, своїх можливостей, часто впливає на розумові здібності, вчинки, на відносини з оточуючими людьми. Формується вона ще у дитинстві та залишається стабільною протягом усього життя. Адекватна самооцінка сприяє рішучості, здатності самостійно оцінювати власні можливості, рухатися до мети. Занижена, проявляється в слабкості та невпевненості особистості, людина ніби береже свій успіх, боїться його втратити, очікує тільки на невдачі.

Ставлення до своїх досягнень, все більше пов’язують з необхідністю мати максимально достовірне уявлення про самого себе. Вплив суспільства безпосередньо формує наше самосприйняття та віру у власні сили.

Самооцінка відіграє важливу роль під час вибору професії, впливає на наші рішення, іноді допомагає, а інколи заважає адекватно реагувати на життєві ситуації. Часто, маючи велике бажання здобути певну спеціальність, буває так, що відсутність віри у себе зупиняють нас на півдорозі до здійснення мрії. Проте, коли бачиш перед собою мету, але боїшся зробити неправильний крок – шанси на успіх практично нульові. Саме тому, обираючи майбутній фах, слід уміти розпізнати та оцінити свої індивідуальні особливості. Важливо звернути увагу на власні сильні та слабкі сторони, а також пам’ятати, що думка суспільства є важливою, проте, далеко не головною і часто помилковою.

Життя непередбачуване, час від часу доля підносить нам сюрпризи, натякає, а іноді просто кричить, вказуючи на перспективи. Але притаманна людська сліпота, страх, невпевненість не дозволяють вчасно зреагувати та встигнути заскочити на поїзд із «вагоном перспектив».

Прислухайтеся до власних відчуттів, не робіть поспішних кроків і пам’ятайте, Ваше майбутнє тільки у ваших руках.