Меню Закрити

Виробничі професії

Обираючи майбутню спеціальність, абітурієнти та їх рідні роблять вибір на користь престижних, модних та інтелектуальних спеціальностей. Навчаючись, студенти мріють отримати свій довгоочікуваний документ про освіту та працевлаштуватись за фахом. Проте вже в перші місяці пошуку роботи, стає зрозуміло, що ринок праці в Україні потребує робітничих професій. Лідерами, серед зареєстрованих у базі даних Державної служби зайнятості є вакансії слюсарів, бетонярів, токарів, механіків, підсобних робітників. Також бракує зварників, водіїв, будівельників, швачок та технічних працівників.

У зв’язку із великим дефіцитом кадрів та низьким рівнем престижності вище вказаних професій, Держава збільшує розмір стипендії, а роботодавці, у свою чергу заробітні плати та мотивують майбутніх працівників, надаючи їм комфортніші умови праці та соціальні гарантії. За кордоном, у зв’язку із нестачею трудових ресурсів, також охоче чекають на фахівців з України, пропонуючи високу оплату праці. Німеччина, Польща, Ізраїль, Чехія, країни Прибалтики щороку створюють нові робочі місця для українців.

Здобути виробничу професію відповідного розряду чи категорії, можна у закладах професійно-технічної освіти, коледжах, ліцеях та вищих професійних училищах. Студенти, які бажають продовжити навчання, мають змогу вступити до закладів вищої освіти та отримати диплом молодшого спеціаліста.

Зробивши свій вибір на користь робітничої професії, вступники мають усі шанси закласти фундамент свого успішного та не безробітного майбутнього.

Матеріал із сайту – http://proforientator.info/?p=8419

фото – https://thestir.cafemom.com/healthy_living/155548/the_5_most_obese_professions/106956/2_manufacturing_production/4