Меню Закрити

Скульптор

24Скульптор (від лат. sculpture, від sculpo – вирізаю, висікаю) – це художник, який займається створенням скульптур, тобто творів об’ємно-просторової форми, тривимірних і відчутних.

Ці творчі люди можуть бути “вільними художниками», не приписаними до якоїсь організації, і творити у власній студії. Або працювати в скульптурних майстернях, в організаціях, що займаються ритуальними послугами тощо.

Скульптори працюють з різними матеріалами і в різних техніках. Наприклад, можна виліпити фігуру з пластиліну, а потім з її допомогою виготовити форму для відливання цієї фігури з металу. Можна створювати скульптури з глини, гіпсу, висікати їх з каменю, з дерева і навіть з льоду. Скульптор може застосовувати чеканку, зварювання, лиття. А крім традиційних матеріалів використовувати досягнення сучасних технологій (наприклад, полімери), старі, відпрацьовані своє механізми та ін. Все залежить від творчих завдань.

Скульптура буває круглою, тобто осяжною з усіх боків, і рельєфною, тобто розташованою на площині і видимою лише з одного боку.

Читати далі – http://proforientator.info/?page_id=5965