Меню Закрити

8 професій, що з’являться до 2025 року

У майбутньому людей лікуватимуть від перенасичення інформацією, а освіта буде залежати від кураторів, а не університетів.

Нью-Йоркська агенція Sparks & Honey, яка займається моніторингом трендів, спрогнозувала види професійної діяльності, що стануть популярними в майбутньому. Внаслідок цього опитування керівник компанії Террі Янґ склав список з восьми професій, що набудуть актуальності до 2025 року.

Лайфлоґінг-менеджер

Послідовне фіксування свого життя сьогодні вже є достатньо масовим явищем. У вжиток увійшло таке поняття, як «лайфлоґінг», що позначає прагнення людей документувати все, що з ними відбувається, за допомогою портативних камер та інших пристроїв. У майбутньому може з’явитися потреба у професійних біографах, які аналізуватимуть неосяжні цифрові архіви та вибудовуватимуть особисті історії протягом життя чи після смерті людини.

Персональний освітній куратор

Типова чотирирічна вища освіта втрачає актуальність. У майбутньому студенти навчатимуться нелінійно, обираючи цікаві для себе напрямки серед різноманітних освітніх платформ. Навчання розтягнеться в часі і триватиме стільки, скільки людина забажає. Звести до купи усі напрямки індивідуальної освіти допоможе спеціально підготовлений для цього куратор.

Дистанційний розвідник

Якщо в наші дні для дослідження важкодоступних місць на планеті формуються цілі експедиції, за десять років це зможе робити одна людина, не встаючи зі свого робочого місця. Комунікаційні технології стануть значно доступнішими і якіснішими, і зображень із супутника буде достатньо для ефективних віртуальних мандрівок.

Оператор 3D-друку

У майбутньому побутові речі – наприклад, сантехнічні деталі – можна буде не купувати на ринку або замовляти з Китаю, а друкувати на 3D-принтері. Відповідно, з’явиться обслуговуючий персонал 3D-машин – оператори, які будуть перетворювати фантазії та потреби покупців на повсякденні друковані вироби.

Стабілізатор мікрофлори

Мікрофлора кишечника та ротової порожнини – делікатний вимір комфортного стану людини. Сьогодні цим частково займаються гастроентерологи. У майбутньому окремий спеціаліст буде слідкувати за гармонією мікрофлори конкретної людини на підставі аналізу її геному.

Корпоративний бунтар

Великі корпорації все частіше бажають бути схожими на страртапи. Вони роблять ставку на різноманітні інновації, бо саме в них вбачають джерело майбутніх прибутків. Відповідно, вже сьогодні з’являється попит на нових професіоналів, які здатні змінювати закостенілі структури корпорацій та освіжати їхню діяльність.

Інформаційний дієтолог

Багатьом вже зараз знайома проблема перенасичення інформаційними потоками, а то і  залежність від них. Поступово починають з’являтися спеціалісти, які допомагають подолати таку проблему. Вони вчать людину збалансованому споживанню інформації та намагаються повернути її увагу до реального життя.

Урбаністичний чабан

Інфраструктура міст майбутнього міститиме різні екологічні системи, для правильного догляду за якими буде потрібні будуть нові працівники. Такі «урбаністичні чабани» слідкуватимуть за якістю компосту в клумбах, доглядатимуть вертикальні сади, допомагатимуть міським пасічникам.

Фото – Jeremy Olson, Alexander McQueen, Michael Johansson, Tim Laing, ffffound.com. Інформація з сайту – http://biggggidea.com/practices/1082/ з посиланням на http://fastcoexist.com