Меню Закрити

Україна без учителів

В останні роки Україна різко відчуває брак учителів. Попри велику кількість студентів педагогічних закладів, опанувати одну із найшляхетніших професій, бажають одиниці молодих випускників. Маючи диплом на руках, молоді люди не поспішають іти до школи та працювати за мізерну зарплату. Особливо гостро відчувається нестача фахівців фізики, хімії, математики, іноземних мов. Така тенденція спостерігається у всіх областях нашої держави. Багато шкіл мають у штаті вчителів пенсіонерів, які у зв’язку із виробничою необхідністю викладають відразу декілька предметів, що стосується маленьких міст, сіл та малокомплектних шкіл, там ситуація ще гірша. В результаті чого, страждає якість освіти.

Не зважаючи на намагання влади підтримувати молодих спеціалістів, наразі іде мова про щорічні додаткові виплати усім молодим фахівцям, черга на працевлаштування до шкіл все ж не стоїть.  За статистичними даними, більша частина наших громадян не хотіли б, щоб їх діти працювали вчителями та щомісяця рахували «копійки».

Також не можна не згадати і про дошкільні заклади. Молодих вихователів у садках практично немає. А тому, коли старше покоління все ж вийде на пенсію, ми ризикуємо залишитись без садочків та шкіл, де б наші діти могли отримати якісні освітні послуги.

Підсумовуючи усе вище сказане, нашій владі варто задуматись над проблемою освіти та розпочинати будувати план дій щодо усунення даної проблеми.