Меню Закрити

Медицина. Освіта та робота

Лікар

Останнім часом в Україні катастрофічно не вистачає медичних працівників. І з кожним роком ситуація погіршується, наразі у закладах охорони здоров’я залишаються працювати ті кому залишилось всього декілька років до пенсії або ж пенсіонери, яким просто нікуди іти.  Попри те, що ЗВО готують досить багато хороших фахівців даної галузі, молоді люди відмовляються працювати за мізерні зарплати та шукають себе в інших спеціальностях.

Міністерство охорони здоров’я б’є на сполох, адже уже сьогодні наша держава потребує понад 20 000 лікарів, найбільш відчутно брак педіатрів, сімейних лікарів та працівників швидкої медичної допомоги.  Також дуже не вистачає медичних сестер та молодшого медичного персоналу. Саме ці фахівці наразі змушені працювати понаднормово або ж шукати додатковий заробіток.

Стимулювати молодих випускників медичних закладів працювати за фахом, могла б висока заробітна плата, гідні умови праці та соціальна захищеність. Однак сьогодні, ситуація бажає бути кращою, молоді фахівці працюючи на «мінімалку», часто змушені покидати улюблену роботу та виїжджати закордон. До слова у ближній Польщі та країнах Прибалтики залюбки приймають наших медиків до себе, пропонуючи не тільки роботу за фахом, але й гідну оплату праці.

Чи є у нашої держави ще шанс щось змінити та уникнути плачевної ситуації, у якій нам просто нікому буде нас лікувати? Працівники медичних профспілок вважають, що підвищення заробітної плати значно зменшила б брак лікарів, однак де брати кошти ніхто не знає.  Чиновники бачать вихід у реформуванні охорони здров’я та все частіше порушують питання щодо страхової медицини. Та поки представники влади шукають вихід, ми щодня втрачаємо дорогоцінні кадри та наражаємо себе і наших рідних на небезпеку.