Меню Закрити

Трудова міграція та відтік висококваліфікованих спеціалістів

З кожним роком, українців, що виїжджають на заробітки до сусідніх держав стає все більше та більше, а українські роботодавці жаліються на відсутність кадрів у країні. Із запровадженням безвізового режиму із країнами ЄС, працевлаштуватись за кордоном стало значно простіше, а відтак мільйони людей, залишаючи власні сім’ї, шукають кращого заробітку за кордоном. І хоча близько 60 % заробітчан працюють по робочій візі, все ж велика кількість молодих, і не дуже, людей працюють нелегально перетинаючи кордон по біометричному паспорту. Насамперед, більш економічно розвинені країни потребують робочої сили, тому найчастіше, щоб заробити свої «кревні» наші громадяни займаються важкою фізичною працею, серед якої робота в полі, на будівництві, прибирання, а також догляд за людьми похилого віку.

Однак, не зважаючи на складний графік роботи, важкі умови праці та втомлюваність, близько 60% заробітчан прагнуть забрати свої сім’ї, виїхати з України та назавжди облаштуватися у сусідній Польщі, Чехії чи Німеччині. Серед причин, які спонукають наших громадян до роздумів про переїзд, є високий рівень життя, хороша заробітна плата та краще майбутнє для своїх дітей.

Така ситуація є досить критичною, адже експерти зазначають, що скоро нікому буде працювати та платити податки, а відтак нашу країну чекає справжній економічний колапс. Тому, українським чиновникам слід задуматися над створенням нових реформ, які б сприяли економічному зростанню України. Тільки міцна держава зі зростаючою економікою здатна зупинити відтік висококваліфікованих спеціалістів за кордон та забезпечити своїм громадянам успішне майбутнє.