Меню Закрити

Можливості без можливостей

Можливості без можливостей

В Україні проживає близько 2 мільйонів людей працездатного віку з обмеженими функціональними можливостями. Однак знайти хорошу роботу, яка б дозволила їм працювати та забезпечити собі гідне життя не так уже і легко. Тож де шукати вакансії та на що слід звертати увагу людям даної категорії?

Перше, куди варто звернутися, це звичайно ж центр зайнятості у своєму регіоні, адже саме там володіють найбільшою в Україні базою даних щодо вільних вакансій, умов праці, заробітної плати та соціального пакета майбутнього працівника. Центри зайнятості також, часто влаштовують спеціальні ярмарки, дні відкритих дверей та інші акції з просвітницькою роботою щодо працевлаштування осіб з інвалідністю.

Серед професій, які найчастіше можуть запропонувати переважають такі спеціальності як: прибиральник, архіваріус, робота на підприємствах з виготовлення деталей до побутової чи будь якої іншої техніки, а також охоронник, продавець, кур’єр, оператор та багато інших.

Однак, насправді все залежить від освіти шукача роботи та його можливостей. Відомі випадки коли незрячі педагоги чи перукарі із вадами слуху все ж працюють за фахом та мають змогу займатися улюбленою справою. Тому, не варто ніколи опускати рук, а тим паче зневірюватися, набагато дієвіше впевнено іти до мети, наполегливо вчитися та правильно обрати професію. Тільки так можна гарантувати собі успішне та гідне майбутнє.