Меню Закрити

Відтік кадрів за кордон

Літак

За різними даними, з дня проголошення незалежності України, з метою покращення фінансового становища своєї родини, майже десять мільйонів наших громадян покинули рідну землю та виїхали за кордон. З кожним роком число тих, хто шукає заробітку за межами нашої країни, зростає у геометричній прогресії. І, якщо на початку двохтисячних, переважно виїжджали люди у віці 35-45 років, то сьогодні, про життя у розвинених європейських країнах, мріє молодь, серед, якої, і випускники престижних закладів, і висококваліфіковані спеціалісти різних галузей.

Можливість безвізового перетину кордону, до країн Європи, сприяє трудовій міграції українців. Таким чином інтелект та руки наших громадян розвивають економіку інших держав, в той час, коли на виробництвах та підприємствах України не вистачає робочих рук. Відповідно до опитування, яке проводилось центром Разумкова, майже половина респондентів, заявили про те, що хочуть назавжди покинути Батьківщину. І справа не тільки в оплаті праці, хоча це теж важливо, головною причиною такого бажання є високий рівень корупції та не прозорий ринок праці в Україні, а також низький рівень соціальної захищеності громадян.

Найбільш привабливими для працевлаштування, залишаються наступні країни:

Польща – на сьогодні, до Польщі виїхало більше ніж 1 000 000 наших земляків. Дана країна, насамперед потребує працівників у сільськогосподарську галузь, а також далекобійників, медичних працівників та вчителів іноземних мов.

Чехія – запрошує на роботу будівельників, слюсарів, зварювальників.

Італія – країна, де працюють наші жінки, доглядаючи літніх людей, що виїхали, ще 10 – 20 років тому, а зараз забирають до сонячної країни, своїх дітей та онуків.

Іспанія – популярними залишаються професії на будівництві та полях.

Німеччина – тут легко працевлаштуватись на роботу у сфері обслуговування, не погано заробляють жінки на прибиранні та у кафе чи ресторанах миючи посуд.

Хай там, як, все ж, є і ті, хто мріє жити та працювати у себе вдома, а відтак, є надія на розбудову сильної та процвітаючої України.