Меню Закрити

Готуємо сани влітку

Для майбутніх випускників, початок нового навчального року є найвдалішим періодом, коли саме час визначитися із майбутньою професією. Адже, не зважаючи на те, що попереду ще цілий рік, все ж, варто поставити собі запитання: «Ким я хочу бути? Саме визначеність на початку випускного класу дасть можливість зорієнтуватися у запитах суспільства, дізнатись все про заклади, які надають відповідну освіту, «підтягнути» необхідні предмети та впевнено рухатися до мети.

5 кроків до визначення професії:

  1. Оцінка власних здібностей та навичок. Кожна людина, без винятку, попри успішність у школі наділена певними здібностями, які варто взяти до уваги.
  2. Оцінка ринку праці. Щоб у майбутньому не поповнити ряд безробітних дипломованих фахівців, обираючи бажану спеціальність, варто ознайомитися із професіями та їх попитом на ринку праці.
  3. Поради дорослих. Беззаперечно, обирати професію потрібно самостійно та за покликом серця, однак поради батьків, педагогів чи інших кваліфікованих спеціалістів ніколи не будуть зайвими.
  4. Профорієнтаційні тестування. Люди по різному ставляться до тестів, анкет чи опитувальників, проте за їх допомогою легко виявити схильності до певного напрямку роботи, чим можна значно звузити коло пошуку.
  5. Додаткові джерела інформації. У нагоді стане додаткова інформація, особливо, якщо є вагання між декількома варіантами.