Меню Закрити

Освіта заради освіти

Кількість не працевлаштованих фахівців різних спеціальностей, які часто, змушені шукати роботу за кордоном та обмежуватись тимчасовими підробітками з кожним роком тільки зростає. Спираючись на статистику центрів зайнятості України, яка свідчить про великий відсоток непрацюючих людей працездатного віку, виникають цілком адекватні запитання. А чи потрібна освіта? Чи гарантує наявність диплому добре оплачувану роботу? Наскільки виправданим є затрачені час та кошти на здобуття освіти? Адже для того, щоб збирати полуницю чи займатися будівельними роботами у країнах Європи диплом не потрібен.

Мабуть, точно та впевнено відповісти на ці запитання не може жодна людина. Складна економічна ситуація в країні, не відповідність попиту та пропозиції, а також надлишкова кількість фахівців певних професій та брак робочих рук на виробництві, є основними чинниками тієї ситуації, яка склалася на ринку праці України.

То чи потрібна «освіта заради освіти»? Більшість українських сімей, все ж дають ствердну відповідь, мовляв колись стане в нагоді. Але після закінчення ЗВО, омріяний диплом відкладається у шухляду, і часто молоді люди навіть, якщо залишаються в Україні, то працюють не за фахом. Проте, ситуаціям властиво змінюватись, а це означає, що в майбутньому все може бути у нагоді, в тому числі і документ про здобуття спеціальної чи вищої освіти.

Однак, щоб не чекати зоряного часу та роками очікувати на роботу за фахом, варто добре вивчити ринок праці та вступати на затребувані спеціальності. Адже тимчасові заробітки ніколи не зможуть повноцінно замінити постійну, оплачувану роботу, наявність соціального пакету, відпустки, а головне відчуття впевненості у завтрашньому дні. Тому, обов’язково вступайте у заклади освіти, здобувайте професію, тільки так можна впевнено крокувати на зустріч успішному майбутньому.