Меню Закрити

Бюджет чи престиж?

Вища освіта

Високі бали ЗНО є безумовно запорукою вступу на бюджет до престижного університету та здобуття омріяної спеціальності. Однак, що робити абітурієнтам, бали яких межують між достатнім та високим рівнем?

Часто подаючи документи у декілька закладів на різні спеціальності, вступнику доводиться обирати між одним із найкращих університетів з платним навчанням та можливістю вчитися на бюджеті у менш престижному закладі.

Вибір справді складний, тому, перш ніж прийняти рішення варто зважити усі за та проти. Адже з одного боку є можливість отримати освіту у достойному ЗВО, чим значно підвищити свої шанси на працевлаштування у майбутньому, а з іншого, хочеться бути незалежним від батьків та не обтяжувати сімейний бюджет.

Беззаперечно, заклад, який має хороший рейтинг, відгуки та займає лідируючі позиції з надання якісної освіти, майже завжди гарантує своїм студентах хорошу та добре оплачувану роботу після отримання диплому. Однак, якщо фінансові можливості випускника не дозволяють йому вступити до такого закладу, варто все ж придивитись і до інших університетів, де також є компетентні викладачі, достойна матеріально технічна база, та де теж, можна реалізуватися та стати хорошим спеціалістом у своїй сфері.

Тому, якщо говорити про вибір між безкоштовним навчанням та престижністю закладу, варто опиратися на можливості абітурієнта, враховувати специфіку навчального закладу, місто навчання та місто проживання у майбутньому. Проте, головне дослухатися до власних бажань та правильно обирати спеціальність.