Меню Закрити

Літо абітурієнта

Здавалося б, коли тести ЗНО складені та уже відомі результати іспитів, абітурієнт на кінець, може видихнути з полегшенням. І нарешті, трішки відпочити перед новим етапом свого життя. Однак, насправді, після випускного балу є тільки декілька днів на відновлення сил та енергії. Оскільки саме після результатів зовнішнього незалежного оцінювання, маючи усі необхідні для вступу документи, розпочинається наступний період, сповнений стресу та тривоги.

Адже попереду чимало дій, які необхідно встигнути виконати. Насамперед, варто визначитися із закладами вищої освіти, у яких хочеться навчатися, дізнатися про кількість бюджетних місць, виділених на бажану спеціальність, прохідний бал, оцінити свої шанси для вступу.

Добре, якщо отримані результати тестів є максимально високими, але часто трапляється і так, коли важко передбачити свої шанси для вступу на бюджет. В такому випадку, починаючи з дня подачі документів, і до завершення терміну вступної кампанії, випускник ретельно слідкує за власним рейтингом в обраних закладах. Хвилюється, спостерігає, як результат, отримує величезний стрес та емоційне виснаження.

І тільки в останній місяць, коли все уже стає відомим, з’являється відчуття спокою та визначеності. Проте, вступ тягне за собою наступні випробування, серед яких: пошук житла, знайомство з новим місцем проживання, розлука із рідними та близькими людьми.

То чи можна, все-таки, абітурієнту викроїти хоча б невеликий відрізок часу на відпустку та зарядитися новими силами? Чи про відпочинок влітку варто забути?

Психологи, в даному випадку, не тільки радять, але й настійно рекомендують, обов’язково знайти час на відпочинок. Це може бути релаксація на морі чи відпочинок у горах, або ж тур цікавими містами чи країнами. Також, можна залишитись вдома, присвятивши вільний час улюбленій справі. Не важливо, який варіант відпочинку обере для себе майбутній студент. Головне, щоб це допомогло зарядитись позитивними емоціями, впорядкувати думки та з новими силами іти до здійснення своєї мети. Адже недаремно існує прислів’я: «Умій працювати, але умій і відпочивати».