Меню Закрити

Можливості людей з особливими освітніми потребами

В Україні проживає чимало людей з особливими освітніми потребами. В Законі України про освіту йдеться про те, що право на здобуття освіти мають усі без винятку громадяни. Однак, це тільки в теорії, насправді реалізувати свої права на практиці вдається далеко не всім. Більшість закладів освіти не забезпечені належними умовами для прийняття людей з інвалідністю. Випускники закладів загальної середньої освіти, які мають певні проблеми зі здоров’ям, наприклад низький зір, слух чи пересуваються з допомогою інвалідного візка стикаються із перешкодами щодо отримання професії.

В Україні закладів, які здатні на відповідному рівні забезпечити повноцінне навчання дітей з інвалідністю – одиниці. Проте, це не обмежує випускників, сьогодні ЗВО роблять хоч і малі, але все ж таки певні кроки на зустріч всім охочим здобути освіту. Кожен абітурієнт має право подати документи для вступу в обраний заклад, ознайомитися із спеціальностями які не шкодитимуть здоров’ю та на рівних правах брати участь у вступі. До того ж люди з інвалідністю мають першочергове право на отримання пільг та можливості навчатися на бюджеті.

Якщо, все ж навчання в закладі неможливе та існують обмеження в доступі до здобуття освіти в закладах університетів, коледжів чи інститутів, існує альтернатива – дистанційне навчання. Це досить хороший варіант, який насправді не так важко реалізувати.

Звичайно, українська освіта далека від ідеальної, проте за умов великого бажання, підтримки рідних та віри у свої сили – позитивний результат забезпечений. Не варто боятися, головне налаштуватися на успіх та впевнено іти до мети.