Меню Закрити

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання

Кожного року, навесні, майбутні вступники мають можливість спробувати свої сили, склавши пробне ЗНО. Оцінити свої знання можна з української мови та літератури, а також на вибір зі списку предметів, що затверджені Українським центром оцінювання якості освіти.

Чи варто брати участь у пробному ЗНО? Саме таке запитання ставлять собі випускники шкіл та їх батьки. Адже можна скласти минулорічні завдання, які завжди доступні онлайн та отримати миттєвий результат. До того ж пробне тестування платне, хоча сума звісно ж символічна та прийнятна для більшості родин.

Однак, участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні дає змогу не тільки спробувати власні сили та побачити рівень знань. Це можливість наочно побачити яким чином проходить тестування, відчути атмосферу, що панує під час виконання завдань, виділити теми які необхідно доопрацювати, ознайомитися з етапами проходження ЗНО, правилами поведінки тощо. Також це хороший шанс, психологічно підготуватися до іспитів, знизити градус емоційної напруги.

Склавши пробні тести та отримавши результати власних досягнень, учні значно впевненіше почувають себе під час основної сесії ЗНО. Оскільки, вони вже знають, як себе поводити, як правильно заповнювати бланки, яким чином виконувати завдання, щоб раціонально та ефективно використати час.

Звісно ж, пробне ЗНО є особистим вибором кожного, а його результат не впливає на оцінку державної підсумкової атестації та не зараховується при вступі.