Menu Close

АВАРІЙНИЙ КОМІСАР

Аварійний комісар (від фр. Commissaire d’avaries) – фізична або юридична особа, до послуг якої вдаються страхувальники для захисту своїх інтересів у разі страхового випадку.
Страховик призначає аварійного комісара як усередині країни, так і за кордоном. Реквізити аварійного комісара вказуються страховиком у страховому полісі або страховому сертифікаті, що видається страхувальникові.
Аварійний комісар діє у строгій відповідності з інструкцією страховика: проводить огляд застрахованого майна, встановлює характер, причини і розмір понесеного збитку. За вказівкою страховика він може займатися реалізацією пошкодженого майна, здійснювати розшук зниклого вантажу, збирати інформацію про місцевий страховий ринок.
Аварійний комісар у вужчому сенсі – співробітник, що пройшов професійну підготовку у сфері надання допомоги учасникам ДТП.
Сучасні вимоги до документального оформлення обставин аварії досить високі. Від правильності заповнення передбачених законом документів залежить деколи і визнання вини того або іншого учасника аварії, і розмір, а інколи і сам факт страхової виплати.

Права та обов’язки аварійних комісарів:
• проводити огляд місця ДТП (допускається використання сучасних технічних засобів: фотографування, аудіо- і відеозапис тощо);
• встановлювати характер пошкоджень транспортних засобів;
• надавати висновок про те, чи стосується дана подія страхового випадку;
• заздалегідь визначати розмір збитку;
• збирати необхідні документи.

Аварійний комісар на місці зможе надати консультаційно-правову допомогу, захистити клієнта від різних форм тиску з боку інших учасників.
Аварійний комісар представляє інтереси свого клієнта, може надавати свідчення свідків, у т.ч. для оскарження неправомірних дій працівників ДАІ.

Матеріал із сайту http://Proforientator.info з посиланням на http://www.robota.lviv.ua