Menu Close

Свердлувальник

sbv_07Отвори в тонколистовому металі можна отримати прибиванням або свердлінням. Більш точні отвори в металі можна отримати свердлінням. Свердління металу – це один з видівмеханообробки металевих виробів, в процесі якого утворюється отвір за допомогою свердла.

На підприємствах свердлильні верстати обслуговують свердлувальники.

Свердло – це ріжучий інструмент, з обертальним рухом різання і осьовим рухом подачі, призначений для виконання отворів в суцільному шарі матеріалу. Свердла можуть також застосовуватися для розсвердлювання, тобто збільшення вже наявних, попередньо просвердлених отворів, і засвердлювання, тобто отримання некрізних заглиблень.

Вимоги

Свердлувальник повинні знати пристрій верстата, вміти його налагоджувати й обслуговувати, вибирати правильну швидкість свердління, вміти користуватися різними пристосуваннями для свердління, заточувати інструменти, розбиратися в кресленнях. В цехах заводів застосовуються складні верстати: вертикально-свердлильні, радіально-свердлильні, багатошпиндельні верстати та верстати-автомати, що виконують без участі людини свердлильні операції за заданою програмою. Необхідно вміти працювати з подібними верстатами

Техніка безпеки

До роботи на свердлильному верстаті може бути допущений робочий, який пройшов курс навчання за професією свердлувальника і перевірку знань в комісії підприємства, а також:

  • вступний інструктаж;
  • інструктаж на робочому місці;
  • позаплановий і цільовий інструктажі;
  • інструктаж з пожежної безпеки;
  • диспансерний медичний огляд – один раз на 2 роки.

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua

1 thought on “Свердлувальник

  1. Pingback: Свердлувальник | Proforientator.info

Comments are closed.