Menu Close

Акваріуміст

12Акваріумістика – це наукова дисципліна, присвячена вивченню водних рослин, тварин, риб, їх умов життя, хвороб. Також акваріумістика розробляє способи утримання, розведення, лікування тощо.

Розведення риб в акваріумі дозволяє вченим проводити докладні спостереження та експерименти. Тому акваріум можна вважати лабораторією для біологів, гідротехніків, гідрохіміків, рибоводів та ін.

Але крім науки існують також комерційна, аматорська акваріумістика.

Комерційна акваріумістика – це індустрія, акваріумний бізнес, що дозволяє багатьом любителям займатися своїм акваріумним хобі. Сюди належать і розведення рибок на продаж, і виробництво акваріумів, і створення різних пристосувань для них, і виробництво кормів, випуск спеціальної літератури.

Любительська акваріумістика не передбачає ніяких вигод, окрім задоволення від метушні з акваріумом і його мешканцями. А на відміну від наукової акваріумістики, вона займається не стільки вивченням та розробкою, скільки створенням підводних світів в окремих домашніх акваріумах.

Водночас, аматорські спостереження та експерименти роблять свій внесок у розвиток науки. Більше того, акваріуми та океанаріуми світу стали сховищем генетичного матеріалу для багатьох зникаючих і рідкісних видів риб. Це робить акваріумістів цінними учасниками міжнародної програми з порятунку рідкісних видів.

Варіанти професії

Деякі акваріумісти-аматори, розпочавши з найпростіших екосистем, переходять на професійний рівень – в акваріумний бізнес або науку.

Щоправда, для цього потрібно отримати додаткові знання, освіту в галузі аквакультури, біології.

Поширені варіанти професійної діяльності на цьому терені – обслуговування акваріумів і дизайн акваріумів.

Спеціаліст з обслуговування декоративних акваріумів заробляє тим, що обладновує, облаштовує, заселяє акваріуми і доглядає за ними (чистить, ремонтує, годує і лікує мешканців тьощо) на замовлення людей, які не можуть займатися акваріумом самі, але хочуть прикрасити свій будинок або офіс.

Акваріуміст-дизайнер – це той, хто розробляє оформлення акваріумів, продумує їх незвичайні дизайнерські конструкції. Він може працювати спільно з фахівцем з обслуговування акваріумів або самостійно, якщо володіє всіма необхідними знаннями.

Більш масштабне застосування знань і талантів – робота у великих прісноводних акваріумах зоопарків та океанаріумах.

Робоче місце

Учені-акваріумісти працюють в наукових лабораторіях, науково-дослідних інститутах, зоопарках, океанаріумах.

Фахівці з догляду за акваріумами і оформлювачі можуть працювати у фірмах, що спеціалізуються на обслуговуванні акваріумів, а також незалежно, в режимі фріланса.

Важливі якості

Професія акваріуміста передбачає інтерес до природи, бажання взаємодіяти з мешканцями акваріумів, хороший інтелект, схильність постійно вчитися, гарну координацію рухів.

Знання та навички

Необхідне знання іхтіології та інших біологічних дисциплін, гідрохімії, гідротехніки. Розбиратися в акваріумному обладнанні.

При роботі з декоративними рибками, потрібно знати особливості декоративного рибництва. При роботі з безхребетними, амфібіями й рептиліями – особливості їх утримання і розведення.

Акваріуміст повинен добре уявляти собі, які мешканці річок, озер і морів складають один з одним єдину біосистему, яким кормом вони харчуються, яких ворогів і хвороб бояться, як за ними доглядати.

Де вчать

Для роботи з обслуговування та конструювання акваріумів можна пройти курси з морської або прісноводної акваріумістики.

Але для роботи в науці, в океанаріумі і зоопарках потрібно отримати вищу освіту.

Матеріал із сайту http://Proforientator.info з посиланням на http://trud.gov.ua