Menu Close

Акушер

Акушер-1Акушер – це медичний працівник, який спостерігає і доглядає за вагітними жінками, дає їм консультації і готовий у будь-який момент прийняти пологи і навчити догляду за новонародженим. Акушер проводить сімейні та жіночі консультації з питань планування сім’ї та сексуального виховання, розповідає про етапах вагітності та про можливі способи запобігання. Він консультує сім’ю, яка чекає дитину, і готує її до майбутніх пологів.

Завдання акушера полягає в спостереженні за здоров’ям, тиском і вагою вагітних жінок, контролі розміру, серцебиття і положення плоду. Найприємніша частина роботи акушера полягає у прийнятті пологів, на яких він перебуває весь родової період. У його завдання входить, давати інструкції присутньому при пологах батькові або іншим помічникам. Після родового процесу, акушер піклується про здоров’я породіллі і дає поради по догляду за малюком.

Так як дітки народжуються в будь-який час доби, акушери мають позмінний робочий графік. Зазвичай вони знаходяться на робочому місці в той час, коли багато людей відпочивають. Акушер зобов’язаний відвідувати вдома породіль. Кабінети акушерів для проведення амбулаторних прийомів, крім письмових столів і стільців мають шафи, де розміщені основні робочі засоби, столи для інструментів, гінекологічні крісла, столи для огляду немовлят, ваги, а також комп’ютер і принтер для документації. Для роботи акушери забезпечені формовим одягом, не лише білими халатами, але і зручними брючними костюмами світлого тону. На своєму робочому місці вони користуються апаратом вимірювання кров’яного тиску, фонендоскопом, стетоскопом, ручним Доплером, вимірювальної стрічкою, термометром. У цілях власної безпеки та безпеки пацієнта, вони носять гумові рукавички, маски, головні убори, пластикові фартухи.

Робота акушера у фізичному і психологічному плані дуже напружена. У родовий період може відбутися непередбачена складна ситуація, яка вимагатиме швидкої реакції і прийняття самостійного рішення. Акушер, перш за все, повинен володіти навичками роботи з медтехнікою, дуже добре розумітися у розвитку плоду і в факторах, які на це впливають, в основах сестринської та акушерської справ, в соціальній системі і системі охорони здоров’я, необхідне знання професійної термінології, комп’ютера. Акушер забезпечує безпеку робочого середовища, виконує вимоги професійного етикету і зберігає конфіденційну інформацію про своїх пацієнтів. Важливо також знати психологію, педагогіку і соціологію, оскільки доводиться стикатися з людьми різних кіл. Важливо, щоб людина цієї професії володіла умінням в спілкуванні і здатністю переносити стреси, уважністю, доброзичливістю, коректністю, точністю і готовністю допомагати, що дозволить зробити пологи приємними.

Для роботи акушером потрібен атестат про прикладну вищу освіту, яку отримують за чотири з половиною роки у Вищих школах охорони здоров’я, в університетах на відділеннях сестринської справи, де можна закінчити магістратуру, вибравши профіль педагогіки або управління. В цих установах можна підвищувати свою кваліфікацію на спеціальних курсах.

Крім лікарні та жіночої консультації акушер може знайти роботу в центрі консультації молоді, в оздоровчому центрі, в центрі сімейного лікаря. Досвідчені хороші фахівці в своєму кар’єрному зростанні можуть досягти рівня головного акушера, викладача у вищих медичних школах або навчати акушерів і сестер в установах охорони здоров’я.

Місячна заробітна плата акушера стабільна, з додаткової оплатою за роботу у вечірній і нічний час, за надання послуг при пологах за домовленістю з клієнтами, якщо вони хочуть, щоб пологи приймав свій конкретний акушер.

Матеріал із сайту http://Proforientator.info з посиланням на http://tutjob.com.ua