Warning: Declaration of GTranslate::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /var/www/che7e5d022/www/proforientator.info/wp-content/plugins/gtranslate/gtranslate.php on line 645
Пекар – Proforientator.info
Menu Close

Пекар

Особливості роботи
Різноманітні хлібобулочні вироби: батони, булки, калачі, ватрушки і усілякі кондитерські вироби, напівфабрикати готує пекар. Сучасне хлібопекарське виробництво оснащене поточними комплексно-механізованими лініями, які обслуговує (здійснює пуск і зупинку, регулює рух пічного конвеєра) також пекар. Він стежить за машинним розподілом тіста, витримкою тіста перед саджанням у піч, визначає його готовність. Таким чином, основним обов’язком пекаря є контроль за формуванням, розшаруванням і випіканням виробів.
Повинен знати
Технологію виробництва хлібобулочних виробів і виробів з тіста, роботу пекарного устаткування, вимоги до якості, державні стандарти, біологічну цінність продуктів, ознаки їх доброякісності, терміни зберігання..
Індивідуальні риси:
фізична витривалість, тонкий нюх і смакова чутливість, координація рухів рук, охайність.
Професійно важливі риси:
• уважність;
• спостережливість;
• хороша пам’ять;
• відповідальність.
«Хліб — усьому голова!» — каже народна мудрість. Хліб – один з найпоширеніших і найважливіших продуктів харчування, добре випекти його — справжня майстерність. Пекар розраховує кількість сировини за встановленою рецептурою з дотриманням технології, норми виходу продукції, управляє роботою тістомісильної машини.
Професія пекаря цікава і почесна, вона поширена усюди і потрібна всім. Асортимент хлібобулочних виробів, що випікає пекар, широкий і різноманітний.
Серед виробів, що випікають, є і такі, виробництво яких поки що не вдалося повністю механізувати. Тому в пекарній справі дуже потрібні умілі руки. Окрім того, пекарю також необхідно вміти розподіляти свій час, оскільки ручні операції (підрізування ножем тощо) введені у цикл роботи конвеєра, який не можна ні порушувати, ні затримувати. Досвідчений пекар – спостережливий і уважний. Він вміє на око і на дотик визначати якість напівфабрикатів, міру готовності тіста, вчасно помітити збої у роботі устаткування. Пекар повинен мати хорошу пам’ять, оскільки йому необхідно пам’ятати, як виглядають вироби в той або інший момент у пекарній камері (їхні колір і форму). Але головне в його роботі – зацікавленість, відповідальне ставлення до своїх виробничих обов’язків.
Працюють пекарі у спеціалізованих цехах хлібозаводів – світлих, чистих до блиску. Специфічні умови пекарного виробництва – підвищена температура і вологість повітря – вимагають від працівників певного фізичного загартування, витривалості.
Отримати професію пекаря можна в ПТУ.

Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua

1 thought on “Пекар

  1. Pingback: ПЕКАР | Proforientator.info

Comments are closed.