Menu Close

Новини

Найпопулярніші тести для визначення спрямованості та схильності до професій

Профорієнтаційні тести

Електронні тестери є найбільш поширеними ресурсами перевірки профорієнтації. Вони користуються популярністю, адже легкі й зручні у використанні, а також одразу показують результат. Зазвичай в якості предмету вивчення в таких тестах виступають здібності та спрямованість. Сьогодні поговоримо про методики на спрямованість.

Класичні тестери – це перелік запитань в певній темі або дисципліні. Одне запитання має декілька варіантів відповідей, які треба обрати. Після закінчення тесту ви в короткій формі отримуєте характеристику та рекомендації щодо схильності до професії.

  • Опитувальник “За і проти”. Методика при зовнішній схожості на звичайні тести, вона більше призначена для стимулювання роздумів над складними світоглядними проблемами професійного вибору.
  • Мапа інтересів: опис методики. Вивчається спрямованість інтересів у 29 сферах діяльності (біологія, географія, геологія, медицина…)
  • Методика “Матриця вибору професії”. Метод підбору професії за об’єктом та видом діяльності.
  • Методика вивчення мотивації до професійної діяльності за К. Замфір В основу цієї методики закладено показники: Включає показники внутрішньої мотивації (ВМ), зовнішньої позитивної мотивації (ЗПМ) та зовнішньої негативної мотивації (ЗНМ).
  • Методика вивчення ставлення до навчання та навчальних предметів заГ.Н. Казанцевою. Допомагає визначити причин надання переваги певним навчальним предметам та провідні мотиви навчання учня.
  • Тест “Визначення типу майбутньої професії” за методикою Є. Клімова. Опитувальник для визначення схильностей до природи, науки, техніки, мистецтва, знаку.

Це далеко не повний перелік варіативності тестів, але їх можна вважати найпопулярнішими та точними. Для певності та більш наближеного результату радимо пройти декілька різних тестів та методик.

Смеречинська Анастасія