Menu Close

Новини

Типові помилки або як не «промахнутись» у виборі професії

Трапляється так, влаштувався на роботу за фахом і розумієш не твоє. А на початку наче все було добре, тобі подобалось, але з часом робота приносить все менше і менше задоволення. Розберімо у чому ж справа і чому так трапляється.

  1. Ставлення до вибору професії, як до чогось ніколи не змінного. Раніше дійсно так вважали, але час змінився і тепер аби бути успішним треба навчатися усе життя. Пам‘ятайте, знання не бувають зайвими, ніколи не передбачиш коли вони знадобляться.
  2. Престижність професії. Обирати за таким критерієм не зовсім логічно. Бо не важливо чи престижна чи ні твоя професія і якщо вона не приносить задоволення успіху можна не чекати.
  3. Перенесення чужого захопленого ставлення до професії на себе. Ви можете захоплюватись якоюсь відомою особистістю, і побачивши його успіх думати, що у вас вийде так само. По перше, вам не відомо скільки зусиль докладено. По друге, гарантій, що в вас вийде так само не має.
  4. «За компанію» або «просто тому, що зручно» такий спосіб точно негативно скажеться на вашому житті. Пояснити такий вибір, звичайно можна, але результат буде відповідним.
  5. Схильність до якогось предмету з навчальної програми. Звичайно опиратись на них можна, але повністю обирати за цим критерієм не варто. Одна справа легко засвоювати матеріал, що тобі дають готовим, але зовсім інша справа працювати із ним.
  6. Неадекватна оцінка своїх можливостей. В таких випадках навіть може бути провина батьків, бо з малку дитину перехвалювали. Завжди намагайтесь тверезо оцінювати свої здібності.
  7. Вибір династії. Всі в родині медики і ти теж повинен бути медиком. В таких випадках, найважче опиратися, але можливо. Тому, якщо це не справа вашої душі то краще аргументувати та відстоювати свої бажання.

Отже, обираючи майбутню професію не зважайте на зовнішні фактори, моду, тенденції популярність. Завжди спілкуйтесь, тестуйте, проектуйте на себе специфіку улюбленої справи. Легкого вибору вам та впевненості у житті.

Автор – Смеречинська Анастасія
Матеріал із сайту http://proforientator.info/?p=8664