Menu Close

Новини

Перспективи освіти за кордоном

У зв’язку з економічною ситуацією в Україні, все частіше молоді люди задумуються про міграцію в більш розвинені та успішніші країни світу. Звичайно ж одним із способів реалізуватися за кордоном є здобуття освіти в обраній державі. Саме тому абітурієнтів та їх батьків ваблять заклади вищої освіти інших країн, які навзаєм пропонують, як платне, так і безкоштовне надання освітніх послуг. До прикладу,  в Німеччині, Італії, Норвегії, Чехії, Франції, Австрії, можна безкоштовно здобути освіту здавши при вступі тести на знання мови країни, в якій бажаєш навчатися. Польські державні університети  радо приймають українців з картою поляка. Також у США, Франції та Швеції працюють грантові та стипендіальні програми, проте скористатися ними щастить одиницям. Інколи університети надають перевагу вступникам на спеціальності у яких гостро відчувається потреба кваліфікованих  фахівців. Часто певні бонуси при вступі мають спортсмени.

Серед переваг здобуття освіти в європейських країнах є акцент іноземних університетів на отриманні практичних навичок та досвіду, які студенти отримують завдяки  стажуванню, ще це чудова можливість вивчити чужу мову та культуру, пізнати зовсім інший  менталітет та цінності. Великим плюсом буде отриманий диплом  міжнародного зразка, що відкриє двері для працевлаштування в багатьох країнах.

Незважаючи на такі хороші перспективи освіти за кордоном, майбутні студенти в адаптаційний період навчання, часто, стикаються із масою проблем та перешкод, таких як, бар’єр у спілкуванні, відсутність рідних та друзів, налагодження побуту.

Закінчуючи школу, учням слід уважно вивчити інформацію про заклади вищої освіти, де б хотіли навчатись, спеціальність, з якою скоріш за все доведеться пройти все життя, а головне прислухатись до свого внутрішнього голосу та зрозуміти куди кличуть мрії? У далекі незвідані шляхи ,чи, можливо, до рідного, а головне такого знайомого українського міста?