Menu Close

Новини

Ринок праці в Україні

Так склалося, що за часи незалежності України, особливо з початку 2000-их, в Україні надто збільшилась кількість молодих людей, що отримали вищу освіту. У кожній сім’ї, в пріоритеті стало дати дитині все найкраще. Особливою популярністю користувалися спеціалісти медичних  та педагогічних та юридичних професій. Також, серед дипломованих спеціалістів багато менеджерів, архітекторів, журналістів, науковців, це молодь, яка на жаль, тепер не може реалізувати свої мрії та працевлаштуватись, адже даються  взнаки невідповідність між попитом та пропозицією.

Звісно ж така жага до отримання вищої освіти створили  дефіцит серед робочих спеціальностей, таких, як, малярі, слюсарі , сантехніки, столяри, монтажники, швачки, будівельники, аграрії, тощо. Частина випускників, які все ж отримали дипломи вище вказаних професій, через низький рівень оплати праці виїжджають працювати за кордон. Українські роботодавці  в свою чергу піднімають заробітну плату, а Міністерство освіти і науки України починає створювати умови для підвищення статусу професійної освіти, проте, це тільки перші кроки до відродження таких, необхідних, на ринку праці, спеціальностей.

Держава повинна докладати більше зусиль для мотивації молодих людей отримувати робітничі спеціальності та залишатись працювати вдома.