Menu Close

Новини

Професія твого вибору

У кожної людини наступає період, коли необхідно обрати професію з якою збираєшся поєднати все своє подальше життя. Не у всіх виходить з першого разу, іноді буває так, що під час навчання розумієш, що не тим мріяв і хотів би займатись, а іноді уже працюючи відповідно до обраної професії бачиш себе зовсім за іншим заняттям. Саме тому, так важливо вибирати професію обдумано та з урахуванням своїх можливостей, вивчити самого себе, скласти загальний опис своїх індивідуальних якостей. Необхідно відповісти на запитання:

  • Які в мене фізичні можливості, стан здоров’я?
  • Що я хочу, що люблю робити?
  • Що я можу, які маю здібності, що виходить найкраще?

Також важливо при виборі свого майбутнього враховувати суспільні інтереси, потребу в спеціалістах того регіону в якому проживаєш чи збираєшся працювати. Варто зібрати якомога більше інформації про типи професій (людина – людина, людина – знакова система, людина – природа, людина – техніка, людина – художній образ), навички та здібності якими потрібно володіти. Найкращим та найінформативнішим джерелом даної інформації буде центр зайнятості, де, до слова, можна пройти необхідні тести з визначення власних особливостей та нахилів. Добре було б, за можливості порозмовляти з представниками різних професій. З’ясувати, в чому полягає їх робота, її плюси, мінуси, можливі ризики.

Непогано спробувати себе у різних спеціальностях, це дасть можливість оцінити, чи хотів би ти працювати в офісі чи тобі ближче живе спілкування з людьми, а можливо ти творча особливість, яка не хоче підкорятись нудним правилам та витримувати жорсткий графік. Любиш насиджене спокійне життя чи мрієш кожен раз відкривати щось нове.

Звісно ж можна порадитись з педагогами, слідувати рекомендаціям батьків, але таке важливе рішення, від якого залежить майбутнє, кожен повинен прийняти самостійно.