Menu Close

Новини

В українських школах буде запроваджено тестування на виявлення професійних здібностей

31 травня Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич виступила перед  фіналістами конкурсу есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток», нагородження яких відбулося в рамках конференції «Майбутнє України: моя кар’єра і внесок».

«Хочу подякувати організаторам конкурсу за запрошення і чудову ініціативу. Це дуже важливий захід, оскільки ви привертаєте увагу до дуже важливої частини людського вибору – вибору професії. Разом із тим, варто пам’ятати, що сьогодні світ розвивається настільки швидко, що багатьом людям доводиться міняти професію декілька разів протягом життя. До цього варто бути готовим і не потрібно надто драматично ставитися. Часом можна спробувати одну роботу, а потім почати працювати в принципово іншому напрямку. Звичайно для цього вибору потрібно вчитися розуміти самого себе, свою особистість, визначати, що тобі більш природовідповідно, до чого ти маєш здібності», – відзначила Міністр освіти і науки.

Лілія Гриневич розповіла про програму з професійної орієнтації школярів, яка найближчим часом має розпочатися в українській середній школі.

«Хочу сказати, що ми як міністерство теж працюємо в цьому напрямку. Нещодавно Інститут модернізації змісту освіти розпочав новий проект Skills Academy, завдяки якому ми спробуємо запровадити в українських школах тестування на виявлення професійних здібностей. Це потрібно для того, щоб кожна дитина отримала можливість у старшій школі поставити собі питання про майбутнє і в подальшому зробити вдалий професійний вибір», – розповіла Лілія Гриневич.

Міністр також відповіла на низку запитань школярів щодо особливостей проведення ЗНО, а також тих орієнтирів, які можуть допомогти обрати правильний навчальний заклад. Особливо старшокласників цікавила проблема складності вступу на популярні спеціальності.

«Очевидно, що на місця державного замовлення в багатьох вишах дуже висока конкуренція. До абітурієнтів висуваються серйозні вимоги. Однак, головне, що ці правила однакові для всіх. В цьому і полягає справедливість», – зауважила Лілія Гриневич

 Разом із тим, Міністр зауважила, що виникає багато питань до результату навчання в університетах. Тобто на скільки ефективно здійснюється навчання і чи немає хабарництва при складанні іспитів. Впровадження ЗНО прибрало корупцію на вході в університети, але не змогло подолати традицію давати хабарі на виході з нього – на іспитах. Тривожними є результати соціологічних опитувань – виявилося, що багатьом студентам  простіше дати хабар ніж підготуватися до іспиту.

«Нам потрібно подумати як зробити так, щоб академічна чесність запанувала в українських університетах, щоб ми не лише на вході поставили бар’єр для хабарництва, але й випускали фахівців з високоякісною вищою освітою», – підкреслила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Довідка: Конференція «Майбутнє України: моя кар’єра і внесок» проходила за результатами конкурсу есе серед учнів 10-х класів «Моя майбутня професія: планування і розвиток», який тривав до 16 травня 2016 року. Організатори заходу – Центр «Розвиток КСВ (корпоративної суспільної відповідальності)» та Career HUB за підтримки Міністерства молоді та спорту України. В заході взяли участь 60 фіналістів конкурсу есе, а також представники профільних міністерств.

За матеріалами сайту http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/05/31/sogodni-svit-rozvivaetsya-nastilki-shvidko,-shho/