Menu Close

Новини

МЕТРОЛОГ

Метрологія (від грецького metron – міра, вимірювальний пристрій) – наука, що вивчає загальноприйняті основи вимірювань, методи і засоби, одиниці фізичних величин, принципи забезпечення уніфікації вимірювань і засобів .
У метрології розглядаються такі поняття, як еталони і засоби вимірів, застосування зразкових засобів вимірів до засобів вимірювання, які використовуються у виробництві.
Зародження метрології як науки відносять до глибокої давнини; вже тоді для підтримки єдності встановлених заходів використовувалися еталонні заходи. Нині метрологічні служби є на кожному підприємстві, в усіх наукових і проектних установах. Проте ще кілька десятків років тому вітчизняні підприємства відчували серйозну проблему, де і як навчати метрологів, але серйозний акцент на виробництво сприяв формуванню метрологічних служб, на які покладалися функції з підготовки методів і засобів вимірів для обґрунтованого використання у підрозділах підприємств. За короткий строк у кількох галузях промисловості дійсно виросла ціла плеяда нових фахівців – метрологів.
Чим займаються метрологи?

Читати далі – http://proforientator.info/?page_id=1686